Sikkasztás és hűtlen kezelés miatt jelentették fel Magyar Péteréket
A Tisza Párt beszámolója szerint bérleti díjakra több mint tízmillió forintot költöttek, az viszont nincs részletezve, hogy kitől mit béreltek és mennyiért.
Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Zrt. újabb két felsővezetőjét gyanúsította meg a rendőrség a posta székházbérlésével kapcsolatos nyomozásban – írja szerdán a Magyar Nemzet. A kötelezettség elmulasztásával és különösen jelentős hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsított két volt felsővezető szabadlábon védekezhet.
Két újabb személyt, Varga Zsuzsannát és Kamarás Zoltánt, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Zrt. volt vezető tisztségviselőit is meggyanúsította a rendőrség a posta székházbérlésével kapcsolatos nyomozásban – írja szerdán a Magyar Nemzet. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. honlapján olvasható adatok szerint Kamarás Zoltán az ÁPV társasági portfólióért felelős igazgatója, míg Varga a társaságokért felelős ügyvezető igazgatója volt. A kötelezettség elmulasztásával és különösen jelentős hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsított két volt felsővezető szabadlábon védekezhet.
V. Zsuzsanna és K. Zoltán mellett egy korábbi vezérigazgató-helyettest és a volt beruházási igazgatót is gyanúsítottként hallgatták ki korábban. Az ügy fő gyanúsottja Szabó Pál, a Magyar Posta volt vezérigazgatója. A kihallgatások során a gyanúsítottak tagadták a a bűncselekmény elkövetését, majd panaszt tettek a gyanúsítás miatt.
A Magyar Nemzet emlékeztet: a posta négy éve jelentette be, hogy költségtakarékossági szempontokat figyelembe véve eladja a budai Krisztina körúton található központját, és havi négyszázezer euróért, azaz akkori árfolyamon mintegy százmillió forintért bérel új székházat a Népfürdõ utcai Gateway Business Centerben. A postapalotát a Wallis Ingatlan Zrt. egyik projektcége, a WPR Primus Kft. egyedüli pályázóként vehette meg valamivel több mint ötmilliárd forintért. A lap megjegyzi: a Wallis Ingatlan Zrt. anyacégét, a Wallis Rt.-t 2000 és 2005 között Bajnai Gordon későbbi kormányfő vezette. A vizsgálatok során a hatóságok megállapították: az ügy valamennyi érintettje a Gyurcsány–Bajnai-kormányok alatt kapta tisztségét – volt, aki egyszerre többet is.