Bemószerolták Kövér Lászlót az LMBTQ-párti képviselők, az ombudsman reagált
Sérelmezik: diszkriminatív a házelnök teremfoglalási gyakorlata.
Köremailben mondtak fel az új ombudsmani hivatalban a korábbi adatvédelmi biztos legtöbb munkatársának. A dolgozók munkaügyi pert fontolgatnak.
Jóri András korábbi adatvédelmi biztos 39 munkatársát bocsátották el január elején, amit Zombor Ferenc, az újonnan létrejött Alapjogi Biztosi Hivatal főtitkára az új hivatalok létrejöttével és a kisebb költségvetési kerettel indokolt. Az Origót az esetről tájékoztató dolgozókat a leginkább az háborította fel az ügyben, hogy a főtitkár a felmondásról köremailben tájékoztatta az érintetteket, így a címlistából mindenki számára kiderült, hogy kiket küldtek még el. Emellett a távozás egyéb körülményeit is megalázónak tartották. Az Origo által megkérdezett volt munkatársak mindegyike fontolgatja, hogy munkaügyi pert indít a hivatal ellen a felmondás szerintük szabálytalan körülményei miatt. Valamint azért is, mert szerintük a Munka Törvénykönyve alapján az új hivatalnak a személyi állományt is át kellett volna vennie.
Zombor Ferenc, az ombudsmani hivatal főtitkára a felmondás módjáról elmondta: nem látja adatvédelmi szempontból sem problémásnak az elbocsátást. „A kollégák egy csapatban dolgoztak, egymás között úgyis hamar kitudódott volna, kinek mondtak fel” – fogalmazott.
Az új Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságot – mely az adatvédelmi ombudsman feladatait vette át – vezető Péterfalvi Attila egyik munkatárs azt mondta, 10-12 főt leszámítva Péterfalvi a most elbocsátott szakemberekkel kívánja feltölteni stábját. A portálnak nyilatkozó érintett dolgozó viszont elárulta, fele annyi fizetést kapna csak, mint eddig, ennyiért pedig nemet fog mondani. Úgy tudja, hogy többen is hasonlóan gondolkodnak, mint ő. Az Origo információi szerint egyébként szintén köremailben mondtak fel a jövő nemzedékek korábbi biztosa, Fülöp Sándor 11 és Kállai Ernő volt kisebbségi ombudsman több munkatárásnak.