Három zsebbenyúlós manőver, amitől minden magyar autósnak tartózkodnia kellene
Az autósok már egy kisebb sebességtúllépésért is súlyos pénzeket fizetnek.
Az államfő a Washington Times-nak elmondta: Magyarország az évtized végéhez közelítve teljesíti majd el az euró bevezetéséhez szükséges kritériumokat. Schmitt Pál szerint az euróövezethez tartozás egyfajta biztonságot jelent.
„Magyarország továbbra is elkötelezettje az euró bevezetésének, mert az Európai Unió pénzügyi válságát nem a közös fizetőeszköz, hanem egyes tagországok túlköltekezése okozta” – jelentette ki Schmitt Pál a The Washington Timesnak adott nyilatkozatában. A köztársasági elnök emlékeztetett az új magyar alkotmánynak arra a kitételére, amely az ország GDP-jének 50 százalékában szabja meg az ország eladósodottságának felső határát. Rámutatott, hogy Magyarországnak az euró bevezetése előtt teljesítenie kell az államadósságra, az inflációra és a hosszú távú kamatlábakra vonatkozó maastrichti kritériumokat.
„Továbbra is érdekünkben áll, hogy a monetáris unió tagjává váljunk. Nem csak tartalékaink zöme van euróban, de nemzetközi szerződéseink, kereskedelmi tranzakcióink jelentős része is euróban bonyolódik le, ezért az az érdekünk, hogy erős maradjon az euró” – fejtette ki. Schmitt Pál szerint Magyarország az évtized végéhez közelítve teljesíti majd el az euró bevezetéséhez szükséges kritériumokat. Kifejtette: a forint ingatag volta az euró bevezetésének egyik fő oka, szerinte az euróövezethez tartozás egyfajta biztonságot jelent. Schmitt védelmébe vette az új alkotmányt az antidemokratikus vádakkal szemben: „Az alaptörvény elismeri Magyarország keresztény gyökereit, az élet kezdetét a fogantatástól számítja, és a házasságot egy férfi és egy nő között tartja lehetségesnek” – emlékeztetett.
Azzal kapcsolatban, hogy Hillary Clinton amerikai külügyminiszter júliusban Orbán Viktorral közösen tartott sajtóértekezletén bírálóan arra kérte Magyarországot: olyan alkotmányt vezessen be, amely tág, befogadó, összhangban áll az ország saját demokratikus értékeivel és az európai értékekkel egyaránt, az elnök így nyilatkozott: „Úgy tekintünk erre, mint baráti figyelmeztetésre, s nem mint erős bírálatra. Vigyázunk arra, hogy a demokratizálódás folyamatát ne lehessen megfordítani” – mondta a köztársasági elnök.