Orbán Viktor annyira megdolgozik a sikerért, hogy az még a Le Figaro tudósítóját is elgondolkodtatta
A francia lap szerint a magyar miniszterelnök minden lehetőséget megragad.
Udvarias hangvételű, de elutasító választ küldött az Európai Bizottság elnökének Orbán Viktor – írja az MNO a miniszterelnök Hír TV-nek adott interjúja alapján. A kormányfő szerint az a két törvény, amelyet Brüsszel kifogásolt, megfelel az európai jogrendnek.
Udvarias hangvételű, de elutasító választ küldött az Európai Bizottság elnökének Orbán Viktor – írja az MNO a miniszterelnök a Hír TV-nek adott csütörtöki interjúja alapján. A portál szerint a kormányfő válaszlevelében arról tájékoztatja José Manuel Barrosót, hogy az a két törvény, amelyet Brüsszel kifogásolt, megfelel az európai jogrendnek. Mint mondta, a Bankszövetséggel kötött megállapodás, valamint az elfogadott 2012-es költségvetés megfelelő keretet biztosít ahhoz, hogy Magyarországon beinduljon a gazdasági növekedés.
„Tudattam vele, hogy nincs mód, hogy halasztást engedjünk, mert az alkotmány január elsejével hatályba lép, ráadásul az új alkotmányban fontos építőkő mindkét törvény. Ezek a törvények egyébként pedig nem tartalmaznak semmi olyat, amit neki jogában, módjában állna kifogásolni” – mondta el a miniszterelnök a Barrosónak írt levelével kapcsolatban.
Orbán Viktor az interjúban arról is beszélt: az uniós tagállamok közül Magyarországnak van a legkevesebb jogértelmezési vitája az unió kormányával.
Frissítés:
„Nekünk nem pénzre van szükségünk, nem akarunk felvenni hitelt. (...) Arra van szükségünk, hogy olyan megállapodást kössünk, hogy ha a nemzetközi pénzpiacok megbénulnak, akkor hozzá tudjunk jutni egy hitelvonalhoz. Egy elővigyázatossági hitelkeretre van szükség” – mondta Orbán Viktor a Hír TV műsorában. A miniszterelnök kitért arra is, hogy ha újra az IMF irányítása alá kerül az ország, és nem a saját gazdaságpolitikát hajtják végre, akkor „ránk, nemzeti érzelmű emberekre itt semmi szükség nincs”. Erről azonban szó sincs – szögezte le.
Frissítés:
Orbán Viktor a műsorban azt is közölte, hogy nem lesz kormányátalakítás január 1-jén, és általában sem lesz „tömeges” kabinetátalakítás. Mint mondta, mindenki megbízatása addig szól, amíg az ő mandátuma. Az azonban igaz, hogy van, aki azt mondta: a négyéves ciklus közben lehet olyan pillanat, amikor azt kéri, újra üljenek le, és beszéljék meg, folytassa-e a munkáját – tette hozzá.