Lázár János: Magyarország kormánya a legnagyobb alföldi vasútépítési fejlesztésre készül
A Fidesz az egyetlen olyan politikai közösség, amely az Alföld fejlesztését fontosnak tartotta az elmúlt harminc évben – mutatott rá a miniszter.
A Fidesz frakcióvezetője szerint nem tárgyalás, hanem ismerkedés volt a valutaalappal.
„Meg tudom érteni, hogy valaki hazautazik, és nem Budapesten várja a Jézuskát” – ez volt Lázár János reakciója az IMF-delegáció idő előtti távozását firtató kérdésre. A politikus a Fidesz-KDNP rendkívüli frakcióülését követő sajtótájékoztatón kifejtette: a mostani egyeztetés „nem tárgyalás volt, hanem ismerkedés”, januárban pedig megkezdődnek a hivatalos tárgyalások. Szerinte van egy praktikus szempont, amiért várhatóan fokozódnak a tárgyalások: az, hogy Magyarország jelentős pénzzel tartozik az IMF-nek. „Gondolom, hogy akinek a pénze kell, megteszi a szükséges lépéseket ennek érdekében. (...) Így aztán bennem semmiféle kétség nincs, hogy vissza fognak térni a pénzük behajtása érdekében” – mondta.
A frakcióülésről szólva elmondta, három témát érintettek: az egyháztörvény visszavonását, a házszabály módosítását, és az új jegybanktörvényt. Utóbbiról kifejtette, hogy figyelembe veszik a kormány kérését annak minél előbbi elfogadásáról. Az Európai Központi Bank (EKB) javaslatait pedig a módosítóknál veszik figyelembe. Arra a kérdésre, hogy miért gyorsították fel a jegybanktörvény vitáját, ha emiatt távozott az IMF, Lázár csak annyit mondott: az alaptörvény írja elő, hogy december 31-ig meg kell alkotni a törvényt.
Arról is beszélt, hogy az átmeneti rendelkezésekről szóló törvényt nem az MNB és a PSZÁF összevonásának lehetősége miatt vették le a napirendről, mert azt továbbra is támogatják és megfogják szavazni. Az ok valójában az egyháztörvény, amelyet hatályon kívül helyeznek. A házszabály módosításáról annyit mondott, mivel az ellenzék kifogásolta a zárószavazás előtti módosítók rendszerét, ezért visszatérnek az eredeti állapotokhoz. Szerinte ilyen gazdasági környezetben meg kell teremteni a lehetőséget, hogy évente tizenkét alkalommal két nap alatt is lehessen törvényt alkotni – írja a hvg.hu.