Összességében 65 százalék az esély egy új program aláírására, és az IMF „viszonylag kevéssé lesz követelőző a költségvetési fronton” a JP Morgan londoni részlege szerint. Gerhardt Ferenc makroökonómai kikötéséket vár a Nemzetközi Valutaalaptól.
Magyarország IMF-fel kötött szerződése az elővigyázatossági megállapodás formáját ölti majd, vagyis tartalmazni fogja „egy normál IMF-program szokásos előírásait” - véli a JP Morgan Chase Bank londoni részlege. A londoni elemzők nem gondolják, hogy „Magyarországnak sok további teendője lenne a költségvetési konszolidáció terén”. A szakértők arra számítanak, hogy az IMF „viszonylag kevéssé lesz követelőző a költségvetési fronton”, ugyanakkor úgy látják, vitatott terület lehet a magyar kormány bankszektorral kapcsolatos politikája. A JP Morgan londoni részlege összességében 65 százalék esélyt lát egy új program aláírására a jövő év elején - összegzi a Világgazdaság.
Az MNB monetáris tanácsának tagja, Gerhardt Ferenc a HírTv-nek hétfőn elmondta, az IMF-től makroökonómai kikötésékre számít a szerződések megkötése előtt, illetve a kormány „gazdaságpolitikai változtatások iránti” elkötelezettségét, és az intézményi állapotokat kérheti számon a Valutaalap.
Gerhardt Ferenc úgy véli, az IMF-fel való kapcsolatfelvétel után nem lesz probléma az államadósság piacon való finanszírozásával sem. Magyarország leminősítéséről szólva a bankár megjegyezte: „a bóvli kategóriába a sajtó helyezte a besorolást”.