Minimális az esélye annak, hogy a Széll Kálmán-tervben foglaltak szerint 2013. január 1-jétől bevezethető lesz az elektronikus útdíjrendszer - állították szakemberek a Napi Gazdaságnak. A lap szerint a közbeszerzési pályázat lebonyolítása legalább fél évet venne igénybe - csakúgy, mint magának a rendszernek a kiépítése -, a magyar tenderfelhívás azonban egyelőre nem jelent meg.
A portál megemlíti, Ausztriában másfél-két évre, Németországban pedig ennél is több időre volt szükség az elektronikus díjrendszer létrehozásához. Hozzáteszik, Szlovákiában és Szlovéniában is működik hasonló technológia.