Pressman már az amerikaiaknak is irtó ciki volt: a lehetséges utódja mindent helyreállítana
„Az amerikai nép nevében bocsánatot kérek ezért a viselkedésért” – mondta Bryan E. Leib.
Magyarországnak Európa egyik termelési központjává kell válnia, ezért ki kell vezetni a személyi jövedelemadó bruttósítást és munkaalapú gazdaságot kell kialakítani - mondta Orbán Viktor a Metropolnak adott interjújában. Tervei között a miniszterelnök többek között az egykulcsos adó kétharmados törvényi rögzítését és a Start közmunkaprogram tömegesítését említette.
„Mindenki biztosra veheti, hogy az államadósságot leszorítjuk, és nem fogjuk megengedni, hogy újra megnőjön. Ezért össze kell hangolni minden olyan elemét a közpénzügyi rendszernek, amely ebből a szempontból fontos” - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Metropolnak adott interjújában. Hozzátette: „a gazdaságot stabilizálni kell, mert az előttünk álló időszakban az európai gazdaságot újabb és újabb válsághullámok fogják érni”. Ennek eszközeként a miniszterelnök a hamarosan beterjesztendő sarkalatos stabilitási törvényt nevezte meg. Orbán az egykulcsos adót is a kétharmados törvények közé sorolta.
A kormányfő kijelentette: kivezetik a személyi jövedelemadó bruttósítást és munkaalapú gazdaságot alakítanak ki. „Magyarországnak Európa egyik termelési központjává kell válnia”, ami véleménye szerint akkor valósulhat meg, ha az emberek úgy érzik, hogy van értelme dolgozni.
A közmunkaprogramok kapcsán Orbán Viktor kifejtette: januártól tömegesítik az úgynevezett Start-munkát, a programban foglalkoztatottak számát 2012-ben kétszáz és háromszázezer közé emelik. Ennek kapcsán megjegyezte: jelenleg 595 ezer ember kap 28 500 forint jövedelempótló támogatást, számukra a ciklus végére, segély helyett a segélynél magasabb, nettó 48 ezer forintos fizetéssel járó Start-munkát kínálnának.
A miniszterelnök cáfolta, hogy elmaradtak volna a szakszervezeti egyeztetések, majd hozzátette: a kormány „a nyílt tervezés híve”. A bajba jutott devizahiteleseket illetően a kormányfő arról beszélt, hogy Európát a bankárkorszak tette tönkre. Megjegyezte: voltak olyan országok, ahol a kormányok megvédték az embereket, Magyarországon ezzel szemben a vezetők a bankok oldalára álltak. Véleménye szerint a kormány által javasolt új eszközök - mint a kilakoltatási moratórium, az árfolyamgát vagy a végtörlesztés lehetősége - bár kezdetben tiltakozást váltanak ki, később több európai országban is bevezethetik azokat.