A szakszervezetek még kételkednek, de már elismerik: a vártnál nagyobb lesz a pedagógusbér-emelés
Átlagosan 21,2 százalékkal tervez a kormány.
Abból nem engedünk, hogy a jelenlegi bérmennyiség továbbra is biztosítva legyen az orvosok és szakdolgozók részére - jelentette ki Réthelyi Miklós a Magyar Nemzetnek adott interjújában. A nemzeti erőforrás miniszter hozzáfűzte, az egészségügyi dolgozók béremelése az ország gazdasági helyzetének függvénye.
Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter megengedhetetlennek tart bármilyen jogszabály-változtatást, amelynek következtében csökkenne az egészségügyben dolgozók jövedelme - derült ki Magyar Nemzetnek adott interjújából. Bár az új jogszabály pontos tartalmáról még folynak az egyeztetések, a miniszter kijelentette: „abból semmilyen körülmények között nem engedünk, hogy a jelenlegi bérmennyiség továbbra is biztosítva legyen az orvosok és szakdolgozók részére”.
A miniszter szerint az egészségügy működési feltételeit a várható jövő évi költségvetési forráscsökkenés ellenére biztosítani tudják, és a Semmelweis-terv intézkedései nyomán javulnak majd a körülmények az ágazatban. Réthelyi Miklós elárulta, béremelésre az egészségügyben csak akkor lehet majd számítani, amikor az ország gazdasági helyzete megengedi.
Az államilag finanszírozott felsőoktatási férőhelyek tervezett csökkentését érintő kérdésre a miniszter kifejtette: ma az általános iskolai évfolyamok a korábbi évekhez képest csökkent létszámmal működnek, és ez a demográfiai hullámvölgy hamarosan eléri az egyetemeket. Azonos minőség mellett nem lehet minden jelentkezőt felvenni az egyetemekre - fűzte hozzá.