Az oktatási államtitkárság egységesítené a Magyarországon akkreditált nyelvvizsgákat - derül ki az Origo birtokába került stratégiatervezetből. Ez alapján létrejönne egy szuperközpontnak nevezett intézmény, amely saját nyelvvizsgázóiból, illetve a nyelvvizsga-központoktól szedett díjakból tartaná fenn magát.
Az egyelőre nem végleges dokumentum alapján a kormány célja „egyetlen központ létesítése, amely kidolgozza a feladatokat, elvégzi az előteszteket, állandóan frissíti a feladatsorokat - erre kiképzett tanári testülete segítségével - és rendszeresen ellenőrzi a vizsgaközpontokat, ezek mellett vizsgáztat is”.