Feltétel nélkül és teljes mértékben visszaadná az állam a korábban visszatartott áfát a cégeknek, ráadásul még az idén - derül ki az Origo birtokába került előterjesztésből, amelyet a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) terjeszt be a szerdai kormányülésre. A portál névtelen forrása szerint a törvénymódosítás elfogadására nagy az esély.
Az ügyben a Magyarországi vállalkozások 8-10 százaléka érintetett, tehát mintegy negyvenezer cég. Az Origo által megismert törvénytervezet rendelkezése alapján az érintettek október 20-ig áfabevallásukban vagy egy külön kérvényben jelezhetik, hogy visszakérik-e az áfát. A Minisztérium a várható igénylések összegét 260 milliárd forintra becsüli.