Az EU drámai változtatást fontolgat: új világ jöhet a migráció ügyében
Jöhetnek az úgynevezett kiutasítási központok.
Az Origo összegyűjtötte azokat a 2006 és 2008 közötti ügyeket, melyeket a nyomozók vizsgálnak - többmillió eurós szerződésekről van szó.
A Magyar Villamos Művek-csoport korábbi vezetőjének meggyanúsítása kapcsán az Origo összegyűjtötte azokat az információkat, melyek rendelkezésre állnak az állami energiavállalat offshore-ügyleteivel kapcsolatban.
Molnár Lászlót, a csoport korábbi vezetőjét hűtlen kezeléssel gyanúsítják: egy offshore-hátterű céggel, az Esplanade Hungary Tanácsadó Kft.-vel készíttetett tanulmányt az atomerőmű-bővítés finanszírozásáról. A dokumentum a Nemzeti Nyomozó Iroda szerint értéktelen, összeollózott tanulmány. Az MVM vállalatai 2006 és 2008 között különböző jogcímeken és szerződések alapján utaltak nagyobb összegű pénzeket offshore-vállalatoknak. Visszatérítést vagy ellenszolgáltatást az energetikai cégcsoport legtöbbször nem kapott.
Az offshore-költekezést Kocsis István - aki a kérdéses időszakban az MVM vezérigazgatója volt - azzal indokolta, hogy a cég regionális befolyást kívánt szerezni balkáni országokban, és „bizonyos üzletszerzésnek »alkotmányos költségei« is vannak”. Az atomerőmű bővítéséről szóló tanulmányon kívül jelenleg tíz másik 2006 és 2008 közötti MVM-ügyletét vizsgálják - esetenként eurómilliókról van szó.