Kivonult az alkotmányügyi bizottság üléséről az MSZP és a KDNP

2011. május 16. 13:59

Mesterházy Attila agresszív és nyílt támadásnak nevezte a Fidesz-KDNP alkotmánymódosító elképzelését a nyugdíjak korlátozásával kapcsolatban. Lamperth Mónika közölte, azért vonultak ki az ülésről, mert nem egyeztettek velük előzetesen.

2011. május 16. 13:59

Kivonultak az MSZP, majd a KDNP képviselői a parlament alkotmányügyi bizottságának üléséről a fideszes Lázár János és Balsai István két törvényjavaslatának megvitatása közben. Az előterjesztők, majd az MSZP-s és jobbikos hozzászólások után a fideszes Szakács Imre javasolta, hogy ha minden frakció hozzászólt a kérdéshez, zárják le a vitát, mivel számos napirendi pont van még hátra.

A fideszes Cser-Palkovics András levezető elnök jelezte, a javaslatól vita nélkül kell dönteni. A vita lezárásával a testület fideszes tagjai egyetértettek. Ekkor az MSZP kivonult az ülésről. Cser-Palkovics András emlékeztetett, a házszabály alapján minden frakció egy képviselőjének joga van a vita lezárását követően hozzászólni a témához.

A jobbikos Gaudi-Nagy Tamás kifogásolta az eljárást, majd a KDNP-s Salamon László kifogásolta, hogy pártjának nem adatott meg a lehetőség a hozzászólásra. Cser-Palkovics András erre úgy reagált, a KDNP harmincöt percig nem jelezte hozzászólási szándékát. Ezután Salamon László Rubovszky Györggyel (KDNP) együtt elhagyta a termet.

Lamperth Mónika, az MSZP közjogi kabinetvezetője sajtótájékoztatón kifogásolta, hogy belefojtották a szót a szocialistákba. Lamperth elmondta, azért vonultak ki az ülésről, mert nem elég, hogy csak reggel tudták meg a bizottsági napirend kibővülését és a kormánypártiak szándékát, de sem érdemi egyeztetés, sem tájékoztatás nem történt előzetesen.

Mesterházy Attila a sajtótájékoztatón agresszív és nyílt támadásnak nevezte a Fidesz-KDNP alkotmánymódosító elképzelését a nyugdíjak korlátozásával kapcsolatban. Az MSZP Schmitt Pálhoz fordul, aki még egy EP-képviselőként kiküldött levelében vállalt garanciát a nyugdíjakra. Arra kérik az elnököt, hogy bírja rá a fideszes politikusokat arra: ne szavazzák meg a módosítást. Vagy ha ez mégis megtörténik, Schmitt ne írja alá azt.

 

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
liberálzöld.
2011. május 17. 10:14
Úgy látszik a kormányunk képtelen leszokni arról, hogy hetente beleírjanak az alkotmányba valamit, mint valami emlékkönyvbe. Még meg sem száradt a tinta az új alkotmányon, máris belekaristolnak, még pedig ők maguk. Képtelenek összehozni egy alkotmányt, ami legalább nekik megfelel. Igaza van a bloggernek, aki azt javasolta, hogy az alkotmányba rajzolni is lehessen, ne csak beleírni. http://www.origo.hu/itthon/20110517-tiz-oran-at-targyalhatja-a-parlament-a-nyugdijas-javaslatot.html Tízórás keretben tárgyalhatja meg kedden az országgyűlés azt az alkotmánymódosítási javaslatot, amely alapján ...
liberálzöld.
2011. május 16. 18:26
Nagy valószinűséggel Semlén a Totgyáni utat futja be. Ez van leosztva.
Teknős
2011. május 16. 18:04
Mi van? Rudolf Jani ma urológiai szakrendelésen van?
elfelejtette
2011. május 16. 17:00
Úgy látom, hogy a KDNP-re a továbbiakban nincs szükség. Kivonulhatnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!