Kivonultak az MSZP, majd a KDNP képviselői a parlament alkotmányügyi bizottságának üléséről a fideszes Lázár János és Balsai István két törvényjavaslatának megvitatása közben. Az előterjesztők, majd az MSZP-s és jobbikos hozzászólások után a fideszes Szakács Imre javasolta, hogy ha minden frakció hozzászólt a kérdéshez, zárják le a vitát, mivel számos napirendi pont van még hátra.
A fideszes Cser-Palkovics András levezető elnök jelezte, a javaslatól vita nélkül kell dönteni. A vita lezárásával a testület fideszes tagjai egyetértettek. Ekkor az MSZP kivonult az ülésről. Cser-Palkovics András emlékeztetett, a házszabály alapján minden frakció egy képviselőjének joga van a vita lezárását követően hozzászólni a témához.
A jobbikos Gaudi-Nagy Tamás kifogásolta az eljárást, majd a KDNP-s Salamon László kifogásolta, hogy pártjának nem adatott meg a lehetőség a hozzászólásra. Cser-Palkovics András erre úgy reagált, a KDNP harmincöt percig nem jelezte hozzászólási szándékát. Ezután Salamon László Rubovszky Györggyel (KDNP) együtt elhagyta a termet.
Lamperth Mónika, az MSZP közjogi kabinetvezetője sajtótájékoztatón kifogásolta, hogy belefojtották a szót a szocialistákba. Lamperth elmondta, azért vonultak ki az ülésről, mert nem elég, hogy csak reggel tudták meg a bizottsági napirend kibővülését és a kormánypártiak szándékát, de sem érdemi egyeztetés, sem tájékoztatás nem történt előzetesen.
Mesterházy Attila a sajtótájékoztatón agresszív és nyílt támadásnak nevezte a Fidesz-KDNP alkotmánymódosító elképzelését a nyugdíjak korlátozásával kapcsolatban. Az MSZP Schmitt Pálhoz fordul, aki még egy EP-képviselőként kiküldött levelében vállalt garanciát a nyugdíjakra. Arra kérik az elnököt, hogy bírja rá a fideszes politikusokat arra: ne szavazzák meg a módosítást. Vagy ha ez mégis megtörténik, Schmitt ne írja alá azt.