Magyar Péter foghatja a fejét: ezért nem tudott növekedni a Tisza Párt népszerűsége

A szakértők szerint olyasmit igyekeztek vitorlájukba fogni, amiből nagyon nem jött össze a politikai haszonszerzés.

A Jobbik felszólítja a kormányt, hogy hagyjon fel a halogató taktikával, álljon ki és nyilvánosan vonják vissza a gyermekek után járó extra szavazatról szóló javaslatot - írja a Népszabadság.
A Jobbik szerint a javaslat szerintük „elképesztő, elfogadhatatlan és dilettáns.”, és a kormány „folytatni akarja a cigány etnobizniszt,” vagyis a roma szavazatok megvásárlását, ami „a 2010-es választási győzelmük mértékét is jelentősen befolyásolta” - fogalmazott Lenhardt Balázs.
A Jobbik inkább „műveltségi cenzust” vezetne be, vagyis csak az szavazhatna, aki legalább nyolc általános iskolai végzettséggel rendelkezik.
