„Magyarország legfontosabb feladata a féléves elnöklés idején az Európai Unió gazdasági talpra állítása” - közölte Navracsics Tibor, miniszterelnök-helyettes. A miniszterelnök-helyettes fontos feladatnak nevezte a Duna stratégia megalkotását is, amely egész Közép-Európa számára egy átfogó gazdaságpolitikai fejlesztési terv lehet. „A hivatalos uniós álláspont szerint Magyarország felkészült az uniós elnökségre” - tette hozzá Navracsics.
Balla Mihály, a parlament külügyi bizottságának fideszes elnöke szerint nehéz elnökségi időszak vár Magyarországra, hiszen az Európai Unió egészét egy gazdasági átrendeződés határozza meg. A kiemelt témák közé sorolta a növekedés beindítását és a foglalkoztatáspolitikát. „Ezek mind Magyarország, mind pedig az unió számára fontosak” - jelentette ki. Balla elmondta: „Magyarország mindemellett különösen érdekelt abban, hogy Horvátország EU-csatlakozásának utolsó szakasza a magyar elnökség időszakára essen, valamint hogy Románia és Bulgária minél hamarabb a schengeni övezet tagja legyen”.