Bemutatták Debreczeni József legújabb, Húsz év című kötetét. A rendezvényen a szerző elmondta, a könyv két évtizedes publicisztikai munkájának legjavát gyűjtötte össze. Debreczeni kiemelte, meggyőződése nem változott ebben az időszakban, a parlamentáris demokrácia híveként kezdett publicisztikákat írni, és ma is annak kétségbeesett híve. „Meg merem kockáztatni, ha Antall József élne, ő is itt lenne” - fogalmazott. Elmondása szerint a szabad sajtó „megfojtása” ellen nemzetközi sajtótájékoztatón kellene tiltakoznia a Magyar Újságírók Országos Szövetségének.
Bauer Tamás Debreczeni következetességének méltatása után elmondta, a szerző tévedett, amikor a szerző még MDF-es politikusként a szocializmus restaurációját jósolta, amennyiben 1994-ben kormányra kerül az MSZP. Debreczeni parlamentáris elképzeléseiből a legtöbbet az MSZP vezette kormányok valósítottak meg - fogalmazott Bauer.