Hivatali hatáskörök és alapjogok ütközése — Mérföldkő lehet az Átlátszó és a Szuverenitásvédelmi Hivatal közötti peres jogvita

Ez a per túlmutat önmagán.

Több kormányzati intézkedést is aggályosnak tart a Jobbik, a radikális párt jogi lépésekre készül - mondta el Novák Előd alelnök.
Arcátlanok és a kormányfő által meghirdetett ideológiával ellentétesek egyes kormányzati megbízások - mondta el Novák Előd. A Jobbik országgyűlési képviselője a légifotó-pályázat kiírási körülményeit, az isztambuli Csontváry-kiállítás szállítmányozási feltételeit, illetve a korábban Pintér Sándor belügyminiszter tulajdonában álló Civil Biztonsági Szolgálat megbízási szerződésit is aggályosnak tartja. A politikus közölte: pártja jogi lépéseket tesz az ügyben.