Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Az IMF Budapesten tárgyaló delegációjának vezetője bátor, de kockázatos lépésnek nevezte a kormány eddig bejelentett intézkedéseit. Óvta a kormányt a magánnyugdíj-pénztári befizetések 14 hónapos moratóriumától is.
Egy százalékos GDP-növekedést vár 2010-re a Nemzetközi Valutaalap. Emellett 3,5 százalékos inflációval, a fizetési mérlegben többletet, 2011-re pedig 2,5 százalékos gazdasági növekedéssel számol - mondta Christoph Rosenberg, a Nemzetközi Valutaalap magyarországi tárgyalódelegációjának vezetője a nemzetközi pénzintézet éves gazdaságpolitikai konzultációjának lezárásaként tartott hétfői sajtótájékoztatón.
Christoph Rosenberg a kormány eddig bejelentett intézkedéseit „bátor, de kockázatos” lépéseknek nevezte. Szerinte a különadók a későbbi években nagy problémákat okozhatnak, veszélyeztethetik az államháztartási hiány tervezett mértékét. Emellett óvták a kormányt a magánnyugdíj-pénztári befizetések 14 hónapos moratóriumától, mivel ez alááshatja a nyugdíjrendszert, a gazdaság növekedését és megingathatja a tőkepiac bizalmát. De abban sem biztosak, hogy az egykulcsos szja valóban élénkíti-e a belső keresletet, vagy megtakarításba megy a többletpénz.
Kármán András, a nemzetgazdasági minisztériumi államtitkár szerint az idei gazdasági folyamatok megítélésében összhang van a kormány és az IMF között.