Itt vannak az adatok: ennyire elégedettek az egészségüggyel a magyarok
Az iskolai osztályozásnak megfelelően értékelhetik a betegek egyebek közt az ellátás minőségét, a dolgozók hozzáállását és a tisztaságot.
Az magyar egészségügy helyzetéről tartottak konferenciát csütörtökön, a felszólalók a kormány teljesítményét értékelték. Cserháti Péter helyettes államtitkár elmondta: a szakmának össze kell fognia az előrelépés érdekében.
A magyar egészségügy helyzetéről tartottak csütörtökön vitanapot a szakma képviselői, amelyen Sinkó Eszter közgazdász elmondta: ez a kormány sem készül felvenni a kesztyűt, ugyanis a mai napig nem lehet tudni hogy jutnak-e új források a területnek.
Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke védelmébe vette a kabinetet, mondván az államadósság akkora terhet ró az országra, hogy nagyon nehéz körülmények között kell lavírozni. Rácz Jenő, a Magyar Körházszövetség elnöke ezzel szemben viszont arra hívta fel a figyelmet a beszállítók türelme véges, hozzátéve: ennél rosszabb már nem is lehetne a helyzet. Paller Judit országos tiszti főorvos az ÁNTSZ-t és az OEP-et megyei kormányhivatalokba integráló reformtervezetet támadta: szerinte ennek végrehajtása ellehetetlenítené az ágazatot.
Cserháti Péter helyettes államtitkár is felszólalt: elismerte, hogy a szakma elvárásai jogosak, de felhívta a figyelmet: az sem kevés, amit eddig a tárca tett. „Vagy együtt halunk meg a várfalon, vagy együtt megyünk tovább” - mondta Cserháti, többek között utalva a fiatal orvosok elvándorlását megakadályozó lépésekre is. Elmondta, formálódik az ágazati reform, amit lehetséges, hogy Semmelweis-programnak fognak nevezni.