Elvenné a szavazati jogot a Jobbik azoktól, akiknek nincs meg a nyolc általánosuk (VIDEÓ)
Javaslatukat azzal magyarázták, hogy „a fenyegetések korában messze nem mindegy, hogy ki dönt ilyen nagyon komoly kérdésekről”.
Négy jobbikos képviselőnél állapított meg az Alkotmányvédelmi Hivatal nemzetbiztonsági kockázatot. A párt feljelenti a hivatal főigazgatóját, és kezdeményezi a szakvélemény nyilvánosságra hozatalát.
Staudt Gábor jobbikos képviselő ezt pénteken azután közölte, hogy három frakciótársával - Balla Gergővel, Endrésik Zsolttal és Schön Péterrel - Schmitt Pál házelnöknél járt, aki tájékoztatta őket: nemzetbiztonsági átvilágításuk kockázati tényezőket tárt fel. A jobbikos politikus a szakvélemény részleteit nem ismertette, elárulta azonban, hogy a jelentés a kampányban elhangzott kijelentéseiket, politikai véleményüket minősítette „önkényesen” nemzetbiztonsági kockázatúnak.
Hozzátette, hogy a Jobbik a szakvélemény titkosságának feloldását kezdeményezi és büntető feljelentést tesz Balajti László, a szakvéleményt jegyző Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatója ellen, illetve társaival polgári kártérítést követel tőle. Staudt Gábor elmondta: alkotmányellenesnek tartják a szakvélemény megállapításait, mivel a képviselőjelöltként tett nyilatkozataiért senki sem vonható felelősségre. Mint mondta, a jelentés ezzel nem csupán őket, hanem 850 ezer választópolgárt minősített nemzetbiztonsági kockázatnak.
A Belügyminisztérium közleményben reagált a jobbikos vádakra; eszerint az Alkotmányvédelmi Hivatal a hatályos jogszabályoknak megfelelően végezte az Országgyűlés nemzetbiztonsági és honvédelmi bizottságába delegált tagok nemzetbiztonsági átvilágítását, a vizsgálat megállapításai objektív tényeken alapulnak.