Nem ellenjegyezte annak idején Mesterházy Ernő szerződését Tiba Zsolt főjegyző, szerinte ugyanis a dokumentum nem önkormányzati és még csak nem is főpolgármesteri hivatali szerződés, jóllehet a szerző ebben a formában vetette papírra. Ez szerintem nem is szerződés, hanem meghatalmazás - fogalmazott a főjegyző.
Mesterházy szerepe a városházán elég egyszerű volt: „baráti tanácsokat” kellett adnia. A politikai és önkormányzati tanácsadók mellett léteznek ugyanis a „baráti tanácsadók” is, akik a döntéshozó egyfajta élő lelkiismereteként, józan eszeként tevékenykedhetnek, ők szembesíthetik a politikai vezetőt, a politikust elgondolásai és tettei várható következményeivel. A baráti tanácsadói körrel persze nem lehet minden ügyet megbeszélni és a hivatalnoki kör működésére sem lehetnek közvetlen hatással.
Tiba Zsolt szerint kuriózumnak számít a főpolgármesteri hivatalban, hogy Mesterházy Ernőnek volt hivatali szobája - rajta kívül egy „baráti tanácsadónak” nem volt. A főjegyző is kuriózumnak tartja, hogy Mesterházy Ernő állományba nem tartozó tanácsadóként ilyen széles hatáskörrel rendelkezett.