Széles Gábor beperli az MDF-et

2010. január 15. 17:59

Az MDF-es Karsai Péter a nagyvállalkozó sztrájk alatt „bezsebelt luxisprofitjáról” írt közleményében.

2010. január 15. 17:59
Széles Gábor üzleti érdekeltségére Karsai akkor tért ki, amikor a sztrájk miatt felszólította a Fideszt, hogy „hagyjon fel a kétszínű, +őszödi+ politikájával”. Szerinte miközben a Fidesz megnyilvánulásaival lázítja az állami és önkormányzati vállalatok dolgozóit, addig „a párthoz közel álló milliárdos vállalkozó luxusprofitot zsebel be az általa privatizált buszvonalakon, ahol természetesen nincs sztrájk”. Karsai azt is megjegyezte: „a Széles Gábor érdekeltségébe tartozó VT-Transman” huszonhárom buszjáratot üzemeltet, amelyet a BKV-tól „privatizált el” a Fidesz gazdasági miniszteri posztjára pályázó milliárdos.

Az MDF-es politikus úgy fogalmazott, hogy pártja támogatja Kocsis István BKV-vezérigazgatót, hogy ne engedjen olyan követeléseknek, amelyek súlyos terheket rónak az adófizetőkre, és veszélyeztetik a közlekedési vállalat hosszú távú működését, fenntartható gazdálkodását. (MTI)

Összesen 31 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Bence24
2010. január 16. 19:11
Rosszul teszi Széles, hogy perel, ugyanis ha a balos tábor tájékozottabb része ezt meghallja, még inkább szimpatizálni kezd az MDF-fel.
nyg
2010. január 16. 10:12
Karsai ugyanúgy fog járni, mint Herényi nevű társa a 100 ezer kínaival. Friss hír, hogy a kacsát fölröppentő hírextra helyreigazításra kényszerült. http://www.hirextra.hu/2010/01/15/helyreigazitas/
sunázó
2010. január 16. 09:24
Persze Eleonóra nagysád - meg a többiek - végkielégítése nem rakott súlyos terheket az adófizetők vállára. Egy kicsit sem veszélyeztette a vállalat hosszú távú működését. Mert ezek miatt Karsai elvtárs nemigen hallatta a hangját.
hajduj
2010. január 16. 08:05
Szeretném, ha tisztáznánk, hogy a sztrájk nem pártpolitikai esemény. Más kérdés az, hogy ennek okán a politikus, szeret megnyilvánulni, mert egyrészt média megjelenés, másrészt alkalom a konkurencia cseszegetésére. De javaslom magunknak, mint az értelmesebb többségnek, hogy a sztrájkban értékeljük azt, hogy egy erkölcstelen, lenyúlós, alkalmatlan menedzsment és tulajdonossal szemben beszól a dolgozó (vagy proletár), hogy a baller kollégák is értsék. Van cég, ahol munkabéke van, van ahol nincs. Jelenleg a BKV a top-kretén és alkalmatlan cég. Milliárdok úsznak ki cimbiknek, százmilliárdok úsznak el egy gyanús földalatti mozgalomra, amit 4-es metrónak neveznek. Közben a BKV megmaradt része, aki dolgozik, ténylegesen felel a munkájáért (keveri a benzint, valami őskori roncsderbin), az meg napi pénzügyi gondokkal küzd, mint még sokan mások. Most náluk telt be a pohár. Remélem hamarosan mások is felemelik a fejüket. Mert a szabadság nem azonos a PÁRT-tal való egyetértéssel. Kérdem én hol van itt közvetlen helye a politikusnak? A politikus, amikor ezek az események megkezdődnek, jó volna, ha leülne gondolkodni, mert valamit ő is elcseszett. De ahogy látom a lelkes politikusok fröcsögnek, szart hajigálnak, és rohadtul nem értenek semmit. Ha ők alkalmatlanok a gondolkodásra, akkor benneteket, mint (velem együtt) kéretlen politológusokat, kérlek arra, hogy a BKV sztrájkot ne az aktuális politikai szimpátiátok szerint, mint pártpolitikusok, véleményezzétek, hanem lássátok azt az ellentmondást, és probléma özönt is ami ezekhez az eseményekhez vezetett.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!