Azonnal intézkedtek a hatóságok: több településen is szalmonellás az ivóvíz

Megelőző intézkedéseket kellett hozni.

Péntek reggel nyitnak az oltóközpontok.
Reggel nyolctól este nyolcig lehet felkeresni az oltóközpontokat, péntektől huszonkilenc kezdi meg próbaszerű működését az országban – mondta az egészségügyi miniszter csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján. A jövő hét végére már kétszáz ilyen központ lesz – közölte Székely Tamás.
A tárcavezető ismertetése szerint az oltóközpontok az ÁNTSZ-től kapják a vakcinát, amelyből 200-500 adag közötti mennyiséget szállítanak ki első körben. A központokban megkapható oltásért összesen háromezer forintot kell majd fizetni, amelyből a vakcina ára 1930 forint, annyi, mint a patikában.
A tárcavezető elmondta: oltóközpontok lesznek az ÁNTSZ által működtetett oltási központok és a minisztérium fenntartásában működő kórházak. Az oltóközpontokban azokat várják, akik csak térítés ellenében kaphatják meg a védőoltást, és egy-egy helyen egy orvos és egy asszisztens fog közreműködni, ők az oltóközpontnak kijelölt intézmények munkatársai lesznek. Az oltásért elkért díj is helyben marad, azonban a védőoltással el kell számolnia az intézménynek.