Putyin szerint mindenki téved: nem volt itt semmiféle interkontinentális ballisztikus rakéta
„Az agresszív akciók eszkalációja esetén szintén határozott és tükörválaszt fogunk adni” – üzente az orosz elnök.
„Úgy, ahogy az ukránok remélik, Ukrajna nem győzhet" – Milyen felelőssége van Amerikának az ukrán-orosz viszony háborús helyzetté eszkalálódásában? Ellensúlyozni tudja-e nyugati segítséggel az orosz fölényt és megnyerheti-e a háborút Ukrajna? Bartha Dánielt kérdeztük a Mandiner Stratéga adásában.
***
Ha Oroszország úgy véli, hogy a területszerzései elégségesek, és emiatt kész lezárni a konfliktust, azzal még nem lesz fegyvernyugvás, mert Ukrajna a területvesztésre nemet fog mondani, a Nyugat pedig ekkor egy igazi dilemmával fog találkozni: meddig lehet fegyverzettel támogatni Ukrajnát?
„A Nyugat nem teheti meg, hogy Ukrajnát ne támogassa, annak fényében, hogy Oroszország nem egy hiteles nemzetközi szereplő, az összes nemzetközi egyezményt megszegte, saját ambíciói szerint Ukrajnát el akarja törölni” – fogalmaz a Stratéga vendége, aki szerint a Nyugat saját biztonsági érdekei miatt sem teheti meg, hogy azzal a feltétellel engedjen létrejönni egy tűzszüneti egyezséget, hogy a Nyugat a jövőben nem támogatja Ukrajnát.
Ez a háború a következő évtizedeket is valamilyen formában meg fogja határozni – véli a biztonságpolitikai szakértő, és úgy véli, a Nyugat nem tud olyan mennyiségű harci képességet átadni Ukrajnának, ami megfordítaná ezt a háborút.
Elegendő segítség-e az eddig felajánlott nyugati nehéztechnika a tavaszi ukrán hadműveletek megindításához? Milyen stratégiát alkalmaz majd az orosz hadsereg a háború eldöntésére?
A műsor vendége: Bartha Dániel kül- és biztonságpolitikai szakértő, az Euro-Atlanti Integrációért és Demokráciáért Alapítvány elnöke.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--