Megtörtént az egyeztetés a sportszövetségek vezetőivel – jelentős szigorítást jelentett be a belügyminiszter

Pósfai Gábor hangsúlyozta, kiemelt figyelemmel követik és támogatják az utánpótlás-nevelést.

A férfi 4x100-as gyorsváltó magyar csapata hatalmas úszással megszerezte Magyarország első érmét.
Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd bronzérmes lett 4x100-as gyorsúszásban. Ezzel megvan az első magyar érem. A helyezés azért is hatalmas siker, mert ert ebben a számban még soha nem szerepelt világverseny döntőjében magyar váltó.