„Nem tudtam tükörbe nézni” – túl a legnehezebb évein, megjárta a poklot az egykori ferencvárosi kedvenc
Háfra Noémi egy interjúban bevallotta, fel akart hagyni a kézilabdázással.
Mocsai Lajos vezetésével szeptember elejétől zajlik a balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémián az utánpótlás képzés. A diákoknak nem csak az edzéseken, hanem a tanórákon is komolyan helyt kell állniuk. Az akadémiáról évi 2-3 válogatott kerülhet ki Mocsai szerint.
Az élet kemény a Nemzeti Kézilabda Akadémia diákjai számára, akik reggel hatkor kelnek, hétre mennek edzésre, majd onnan a tanórákra. Délután újabb edzés és tanulás, és véget is ért a napjuk. De megéri, mondják ők.
Az Akadémia főigazgatója Mocsai Lajos, a férfi kézilabda válogatott kapitánya elmondta, hogy idén a 450 jelentkezőből 76 embert vettek fel a balatonboglári bentlakásos intézménybe, ahol komoly testi és szellemi felvételi volt.. A cél nem csak az, hogy kézilabdázókat, hanem kiművelt emberfőket, fejlett személyiségeket képezzenek nemzetközi versenyeztetés mellett.
Az Akadémiát egyelőre még bővíteni szükséges egy új kézilabda csarnokkal, ami nemzetközi meccsekre is alkalmas lenne. Az államtól kapott 2,5 milliárd forintból a kollégiumot is szeretnék felújítani, ahol a fiúk és a lányok külön lakhatnak.
Mocsai arra számít, hogy az egy évfolyamban lévő 30-35 fő körülbelül harmada elsőosztályú, NB1-es játékos lesz, és abból a 10-12 főből két-három játékos a nemzeti válogatottba is bekerül.