Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Nem abban segítenek, hogy felelősen gondolkodó nő legyél, hanem abban, hogy senki előtt se kelljen vállalnod tetteid azon következményét, amellyel kellemetlen szembenézned.
„Több szempontból is felesleges veszélyeket vállal, aki netről rendelt tablettákkal abortálná magzatát.
Ilyenkor
nem véd bennünket senki és semmilyen szerv, ha a postázott gyógyszer minősége kifogásolható, esetlegesen más gyógyszert kapunk
a gyógyszert nem törvényes úton szerezzük be
bár orvosi értelemben a – valóban hivatalos, ellenőrzött körülmények között gyártott és szállított – gyógyszer beszedése nem feltétlenül veszélyes (és nem kockázatosabb, mint egy nőgyógyász által vezetett abortusz), ha bármilyen mellékhatás, következmény jelentkezik, egy hús-vér doktor elé kerülve kellemetlen helyzetbe kerülhetünk. Az interneten beszerzett abortusztablettáról valószínűleg nem beszélnénk, ám az orvosnak szüksége lehet erre az információra helyes kezelésünkhöz, vagyis bármilyen komplikáció esetén fokozott veszélynek tesszük ki magunkat.
Mindezek szikár tények, amelyekkel vitatkozni nehezen lehet. Ugyanakkor minden valószínűség szerint van, aki mégis ehhez a megoldáshoz folyamodna. A szervezet közösségi oldalán közzétett bejegyzések szerint jónéhányan pozitív fejleménynek látják, hogy már hazánkban is lehet abortusztablettát rendelni.
Mert az abortusz nehéz. Némi önkritikával bíró, felelősen gondolkodó nő számára – legyen bárhány éves –, arról dönteni, vállal-e egy gyermeket, akinek fogantatásában részt vett, komoly feladat. Bármire is jut, a választása vele marad, annak súlyával együtt kell tudnia élni. Márpedig ha otthon, a négy fal között, esetleg mások előtt titkolózva szeretnénk elhajtani magzatunkat, végképp egyedül maradhatunk. Egy nagy titok nyomja majd vállunkat, amire rátelepszik annak tudata is, hogy stikában, a rendszert megkerülve, önhatalmúlag döntöttünk mindenről.
Nem lesz mellettünk egy orvos, akivel osztozunk a felelősségen, egy szociális-egészségügyi háló, amely elhatározásunk szerint cselekszik.
Elképzelhető, hogy még egy barát sem lesz mellettünk. Egyedül maradunk döntésünkkel, vélhetőleg egy felfokozott érzelmi állapotban – márpedig minél elszigeteltebbek vagyunk, annál könnyebb szélsőségesen gondolkodni, annál valószínűbb, hogy eszkalálódnak az érzelmeink, s nem vélekedünk reálisan. Akkor is, ha egy weboldal automatikus üzeneteken alapuló kérdőíve biztosít arról, a lelki segítség közel van, és fordulhatunk hozzájuk bizalommal: a gyakorlatban egyedül vagyunk.
Azok, akik szerint ez a lehetőség jó, bizonyára úgy vélik, segítenek az érintetteknek, könnyebbé teszik az abortusz nehéz döntését. Csakhogy külföldi példák nyomán azt is látjuk: a szolgáltatás miatt olyan, horrorfilmbe illő események is bekövetkeztek már, amelyeknek vélhetőleg az abortusz legnagyobb pártolói sem örülnek.
Nemrég nagy port kavart Amerikában egy abortusztablettával végzett magzatelhajtás, amit követően bíróság elé állítottak és elítéltek egy 17 éves lányt. Ő terhessége ötödik (!) hónapjában vett be internetről rendelt gyógyszert, majd annak bevétele után a „megszületett” embriót egy zacskóban elásták.
A nyomozás során a Facebookot is magába foglaló Meta vállalathoz fordult a nebraskai rendőrség, ami átadta a lány Facebook-üzeneteit és egyéb adatait annak érdekében, hogy kiderüljön, holtan jött-e világra a magzat, vagy születése után fulladt meg. A techcég később közleményben kijelentette: ők nem abortuszügy kapcsán tették a rendőrség számára hozzáférhetővé az információkat, hiszen a nyomozás azon pontján egy halva született csecsemő ügyében vizsgálódott a hatóság. A lány ellen több vádpontban folyik eljárás, miután a megengedett időn túl, engedély nélkül végzett magzatelhajtást, majd eltitkolta a holttestet.
Mert erre is, így is lehet használni a Women on Web által biztosított gyógyszert. Mit is tesz a szervezet? Gyilkos fegyvert ad egy nő kezébe, aki ezután önként vethet véget magzata életének.
A szervezet kommunikációjában igyekszik az egész folyamatot minél kevésbé jelentősnek láttatni – jó példa erre azon plakátjuk, amelyben biztatnak: még az esetleges teherbe esés előtt szerezd be a tablettát, hogy kéznél legyen, ha szükséged lesz rá.
Vegyük észre: felelős döntésnek állítják be az magzatelhajtást, ami önmagában – az esetek túlnyomó részében – egy felelőtlen tett következménye. Nem arra biztatnak, hogy élj olyan életet, amiben a jó döntések meghozatala révén elkerülheted a nem kívánt terhességet, hanem arra, hogy élj, ahogyan akarsz, de legyen tartalékban egy abortusztablettád, ha szükséged lenne rá.
Vagyis nem abban segítenek, hogy felelősen gondolkodó nő legyél, hanem abban, hogy senki előtt se kelljen vállalnod tetteid azon következményét, amellyel kellemetlen szembenézned.
Pedig milyen jó lenne, ha a nőjogi harcosok nem azért dolgoznának, hogy minél több lány végezhessen stikában abortuszt, hanem azon, hogy tettei következményeivel számoló, érző, határokat ismerő emberek lehessünk.”