Az ellenzéki hisztériakeltés mára nagyjából kifulladt.
„Ahogy figyelem az erdőkről folyó vitát a hivatásos és a közösségi médiában, jól látható, hogy az ellenzéki hisztériakeltés mára nagyjából kifulladt. Már ahogy az ilyen hisztériakeltések szoktak.
Két tanulság azért levonható.
Először is: a kormányzati döntéseket tessék időben, hitelesen elmagyarázni, megindokolni. A kormány rendre adós marad ezzel, a szakértők csak az aktuális botrány kitörése után állnak elő az érveikkel. Ez a magatartás egyfajta arrogancia benyomását kelti. A kormány tartsa kötelességének, hogy részletekbe menően, időben megindokolja, mit miért tesz vagy nem tesz. Most például, hogy miért nem engedik a napelem teraszra, balkonra telepítését. Én például nem tudom, miért nem. Csak olvasom a közösségi médiában, hogy ellenzéki érzelmű emberek ebben az ügyben is fújják már a hisztérialufit. A döntéshozók részéről hiteles, meggyőző érveket kérek.
Az ellenzéknek pedig ideje volna megtanulni, hogy a hisztériakeltések végül mindig kifulladnak. A »tegyünk úgy, mint ha azt mondták volna, és tüntessünk ellene« politizálás eleve kudarcra van ítélve« – mert nem azt mondták, és ez előbb-utóbb nyilvánvalóvá válik. A »köteles beszéd« folyójába még egyszer nem lehet ugyanoda belelépni. A tarvágásozás azért nem működik már, mert mostanra az emberek többsége fölfogta, hogy nem lesz tarvágás.
Abból, hogy a különböző ürügyek alatt szervezett tüntetéseken ugyanazok mondják ugyanazt ugyanannak a néhány száz vagy olykor ezer embernek, nem hogy kormánybuktatás nem lesz, de még a kétharmad sem rendül meg. Az ellenzéknek is ideje megtanulnia, hogy hiteles, meggyőző érvelés nélkül nem terem nekik babér.”
Nyitókép: Fekete-Győr András Facebook-oldala