Minden munkahely érték, de a megváltozott munkaképességű munkahely kétszeresen is az.
„#VALAMIKÉSZÜL Sajnálkozás helyett esélyeket teremtünk ÚJABB FÁZISÁBA lépett a tesztelése annak az innovációnak, amely alapjaiban változtatja meg a magyar mmk-s területet!
️ A megváltozott munkaképességű foglalkoztatást megerősítő és dinamizáló fejlesztés tesztelésébe a legnagyobb érdekképviseleti, szakmai szervezetek és a munkaadói oldalt képviselők is részt vesznek.
Mindannyian üdvözölték az ÉrtékVagy! program újabb mérföldkövét
Minden munkahely érték, de a megváltozott munkaképességű munkahely KÉTSZERESEN is az. Mert nemcsak gazdaságilag, hanem szolidaritásban is mérhető.
A most benyújtott 2022-es költségvetésben több mint 50 milliárd forint áll rendelkezésre azért, hogy minél több megváltozott munkaképességű ember dolgozhasson. Ez 4,5 mrd Ft-tal több, mint amit az idei költségvetés tartalmaz!
A megváltozott munkaképességű, fogyatékossággal élő személyek foglalkoztatási arányát a polgári kormány több, mint DUPLÁJÁRA növelte, a 2010-es 18% százalékról mostanra 44%-ra.
Ráadásul az idei évtől ELTÖRÖLTÜK a kereseti korlátot, vagyis a megváltozott munkaképességű munkavállalók ellátása már nem függ a keresetének az összegétől.
Azért indítottuk az Érték Vagy! programot, hogy még szorosabbra fűzzük a szociális területen is a piaci és az állami szektor együttműködését és közösen bizonyítsuk be: a megváltozott munkaképességű honfitársaink ÉRTÉKET teremtenek.
A Századvég Gazdaságkutató 2020-as kutatása is azt bizonyítja, hogy a vállatok vezetői ELÉGEDETTEBBEK mmk-s munkavállalóikkal, mint a többi dolgozóval. A piacot jól ismerők ezt az arányt a kiemelkedő lojalitásukkal és elkötelezettségükkel magyarázzák.
Sajnálat helyett az egyenlő ESÉLYEKET építünk, ezért nem segélyeket, hanem LEHETŐSÉGEKET teremtünk. Egyre többen tudják, hogy megváltozott munkaképességű munkavállalók készítik a Tisza Cipő, vagy a Nanushka termékeit, vagy varrják a VOLÁN, a MÁV, vagy BKV egyenruhákat.
#gondoskodáspolitika
#SegélyHelyettEsély
#csakegyütt”