Az Opinio Intézet által készített közvéleménykutatásból világosan kiderült, hogy a budapestiek 90 százaléka nem kér a Fudan Egyetemből. Akkor a kormány miért titkos tárgyalásokat kezdeményez budapesti városvezetőkkel ahelyett, hogy végre nyílt lapokkal játszana? Miért nem lehet még mindig tudni, hogyan férne el egymás mellett az egyetem és a Diákváros? Miért nem lehet még mindig tudni, hogy pontosan mennyibe kerülne a kínai egyetem gigaberuházása a magyar adófizetőknek?
Mi ragaszkodunk a főváros és a kormány 2016-os és 2019-es megegyezéséhez! Épüljön fel a Diákváros területén az a 8-12 ezer megfizethető kollégiumi vagy apartman lakás, amely enyhíteni tudna a budapesti lakhatási válságon, és nagyban lehetővé tennét, hogy Budapesten dolgozók, fiatalok, egyetemisták, pályakezdők megfelelő lakhatáshoz juthassanaki!
Már több, mint 11.000 állampolgár írta alá a Fudan Egyetem megépítésével kapcsolatos petíciómat, amelyben követeljük a nyilvánosság tájékoztatását. Mi ez, ha nem egyértelmű üzenet a kormánynak: a budapestiek nem kérnek az átláthatatlan és mindannyiunkat eladósító beruházásokból. A kormány végre valljon színt! Mi az, amit a nyilvánosság nem tudhat?