Főpolgármester Úr és Főpolgármester-helyettes Úr tegnapi levelét én is csak az április tréfa vagy a félreértés kategóriájába tudom sorolni. Előbbi esetben sajnálom, hogy felültem a viccnek.
Utóbbi esetén igyekszem a félreértést eloszlatni, mivel a zöldpolitikát a kormányhoz hasonlóan szívén viselő, első döntésével klímavészhelyzetet hirdető fővárosi vezetésről nem feltételezem, hogy egy olyan parkrendezést kifogásolna, amely a zöldfelület jelentős növelésével járna. A városligeti parkrendezés keretében elbontjuk a parkot elcsúfító, graffitikkel lefújt, leromlott állapotú egykori FŐKERT telephely épületét, melynek helyén több mint 1 500 négyzetméter új zöldfelületet hozunk létre, és visszatér a Liget egykori népszerű attrakciója, a több mint százéves múltra visszatekintő Ballon kilátó, ahol helyet kap egy kávézó is, amely mindösszesen 120 négyzetmétert vesz igénybe. Itt állt évekig egy hatalmas sörsátor, amelyet elbontottunk. A kávézó ennek a területnek a töredékét foglalja el. Nem nehéz belátni: az Önök által sérelmezett beruházással a park zöldfelülete növekszik.
A Városliget tájépítészeti megújításával több tízezer négyzetméteren folyik a ligeti zöldfelületek megújítása és gyarapítása. Megújul és zöldfelületében bővül a park egykori történeti bejárata, a Rondó. Új szakasszal bővül a népszerű Városligeti Promenád a Műcsarnok és Múzeum Mélygarázs között. A Néprajzi Múzeum és a Magyar Zene Háza környezetének kertészeti kialakítására is sor kerül.