Karácsony Gergely azt posztolta, hogy az európai Helyreállítási Alapból járó pénz 90 százalékát vidéken (!) akarja elkölteni. Egy hónappal ezelőtt még pont az fájt neki, hogy az uniós pénzekből Budapestre irányított 3000 milliárd forint egy részét agglomerációs fejlesztésre kell költeni. Szerinte bizonyára ez is megrövidíti a fővárosiakat. Ezek után jöhetett az a rémálma, hogy el kell indulnia a baloldali előválasztáson, minden szavazónak ígérnie kell valamit, az egykori szélsőjobbos, ma bázisdemokrata Jobbik tagtól az európai egyesült államokban hívő, egykor kommunistaként az imperialista agresszió ellen küzdő DK-aktivistáig. Ráadásul a puha, meleg budapesti értelmiségi burkon kívül is fent kéne tartani a szavahihetőség és a hitelesség látszatát.
Nagyon sokszor elmondta, hogy semmi kedve az előválasztáshoz. El is hittük, hiszen a főpolgármesterség is nagy nehézségeket okoz neki. Mármint a munka része. Semmi mást nem hallunk másfél éve tőle, mint hogy mit miért nem lehet megvalósítani a választási ígéreteiből, mi miért kerül többe mint Tarlós István alatt. Budapestről pedig csak a csőd közeli helyzet juthat eszünkbe megnyilvánulásai alapján.
Fontos lenne tudnunk, felébred-e ebből a szörnyű álmából Karácsony úr? Vagy csak jön, amire már régóta vágyik és készül: az ismételt miniszterelnök-jelöltség? A fővárosban élő és dolgozó közel 2 millió ember számára nem mindegy, mi lesz addig Budapesttel, amíg ő a választási kampányával lesz elfoglalva. Ki fogja képviselni őket? Ki fogja irányítani – az eddig is inkább szófordulatokban létező – munkákat? A következő egy évben sem indulnak el a szükséges fejlesztések Budapesten?
Amíg a válaszok kiderülnek, álmodhatunk tovább mi is! Egy szavatartó, a kompromisszumokat és az együttműködést kereső, kizárólag a megbízatására és választóira figyelő, a rá bízott feladatot ismerő és koordinálni tudó Főpolgármesterről.
Címlapkép: Karácsony Gergely, az MSZP-Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje a Talpra magyar! közös ellenzéki (MSZP, PM, DK, Liberálisok, Együtt), az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 170. évfordulója alkalmából rendezett megmozduláson Budapesten a Fővám téren 2018. március 15-én. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt