Mandoki: Az integráció a bevándorlók felelőssége
A Nyugatra „disszidált” rockzenész azt írja, mivel akkoriban egy szót sem beszélt németül, az első dolga volt, hogy minden szabad percében tanuljon németül.
A Momentum elnöke olyan tempóban tolja a bolsevikot, hogy nem hagy időt blőd javaslatainak észrevételezésére.
„Cseles figura ez a Fekete-Győr András: olyan dózisban és tempóban tolja a bolsevikot, hogy még véletlenül se hagy időt a szimplán blőd javaslatainak észrevételezésére. Most mégis tegyük félre egy kicsit a koncepciós perekkel és a szájzárakkal kapcsolatos jeles rendszerváltó terveit, és vegyük szemügyre a miniszterelnök-jelölt-jelölt meghirdetett energiapolitikáját. Már csak azért is, mert egy sztenderd Momentum-szavazó életét nem feltétlenül befolyásolná közvetlenül, ha FGYA bázisdemokratikusan letépné Bayer Zsolt körmeit – az viszont meglehetősen érzékenyen érintene némely polgárt, ha adott ponton nem érkezne a konnektorból áram a Netflixhez.
A következő ígérettel hozakodott elő ugyanis a Momentum elnöke arra az esetre, ha a választók kifürkészhetetlen, önsorsrontó akaratából belőle válnék Magyarország következő miniszterelnöke: »Magyarországot tesszük Közép-Európa legzöldebb országává. Paks II szerződéseit felmondjuk, a szélerőműveknek zöld utat adunk (…). 2035-től pedig kizárólag elektromos autókat engedünk forgalomba hozni Magyarországon.«
Ha nagyon jóindulatúak szeretnénk lenni, akkor akár feltételezhetnénk is, hogy Paks II szerződéseinek felmondásával egyidejűleg Fekete-Győrék – az energiaellátás biztonságának fenntartása érdekében – gyorsan megépíttetnének a franciákkal egy másik, sokkal jogállamibb atomerőművet. Csakhogy amennyiben ez így volna, nyilván szerepelne a programban, különben csúnyán megtévesztenék az atomenergia-ellenes szavazókat: a »NOlimpia« szlogen is elég nagy átverésnek bizonyulna, ha ezek után kormányra jutva első lépésként megpályáznák a focivébét. Ezért sajnos kénytelenek vagyunk abból kiindulni, hogy a terv ténylegesen az, amit írnak: »Paks II helyett szélerőművekbe fektetünk.«
Azaz Paks élettartamának lejártát követően (nagyjából az elektromos autók kötelezővé tételével egyidejűleg) az ország energiatermelésének felét a szélre bízná a kiváló politikus, akinek hozzáértésében őszintén szeretnénk bízni, csak sajnos eléggé beleégett a retinánkba a lehengerlő magabiztossággal előadott jelenet, miszerint »a napelemparkot szokták atomerőműnek is hívni«.”