Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Nyílt levél Charles Michel, az Európai Tanács elnöke részére.
„Tisztelt Elnök Úr!
Legutóbbi levelünkben, amelyet áprilisban juttattunk el Önhöz, az Európai Unió súlyos intézményi válságát vetítette előre, amely prognózisunk utóbb legnagyobb sajnálatunkra beigazolódott.
Júniusban az állam és kormányfőket tömörítő Európai Tanács megállapodott a keretköltségvetésről és a déli tagállamokat megsegítő helyreállítási alapról, azzal, hogy nem kötik sem egyiket, sem másikat politikai feltételekhez, pl. homályos, meghatározatlan jogállamisági szempontokhoz.
Azt látjuk, hogy az érintett a határozott és egyértelmű döntést az Európai Parlament a Bizottság asszisztenciája mellett minden erejével felül kívánja írni, holott erre megítélésünk szerin nincs jogalapja. Kilépve ugyanis az »együttdöntési eljárás« kereteiből, számos jel arra utal, hogy a Parlament egyedül kívánja a fenti kérdésekben kimondani a végső szót.
Jóllehet az Alapszerződéseknek megfelelően a Tanács az a szerv, amely meghatározza az EU politikai prioritásait és tevékenységének általános irányvonalát, ma úgy érezheti az európai polgárok többsége, hogy tekintélye megrendült, hatásköre aggasztóan lecsökkent.
Ennek megfelelően arra kérjük a Tisztelt Elnök Urat, hogy különösen az elkövetkező néhány napban – a szervezet közép- és hosszú távú érdekeit szem előtt tartva – tegyen meg mindent az Európai Tanács pozíciójának megszilárdításáért és az intézmény méltóságának helyreállításáért – szolgálva ezzel az uniós polgárok és választott vezetőik érdekeit, ezáltal is hozzájárulva az Európai Unió fennmaradásának és az integráció sikerességének biztosításához.
Tisztelettel: A Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA) kuratóriuma, több ezer szellemi honvédő képviseletében”