„Csalárd tranzakciók sorozatában az Orbánhoz közeli cégek több mint 16000 lélegeztetőgépet vásároltak Magyarország részére, csaknem egymilliárd dollár összegben, amely messze meghaladja az intenzív ágyak és az azokat működtető egészségügyi szakemberek számát. A nemzetközi kereskedelmi adatok elemzése azt mutatja, hogy EU-ban Magyarország fizetett a legtöbbet a Kínából érkező lélegeztetőgépekért: egy ponton 50-szer többet, mint Németország.
Ezen vállalatok egyike megrendelést kapott Szlovéniától is, amelynek miniszterelnöke, Janez Janša Orbán szoros politikai szövetségese. Az Európai Csalás Elleni Hivatalnak (OLAF) meg kell vizsgálnia, hogy az EU-t megvezették-e. Kivizsgálást kíván a közelmúltban az orosz oltóanyag ügyében kötött szerződés is, amelyet Magyarország az első európai országként alkalmaz.
Ugyanakkor Orbán igyekszik elkerülni, hogy elszámoltatható legyen a tettei miatt, és lépéseket tesz annak érdekében, hogy megakadályozza a 2019-es önkormányzati választások megismétlődését, amelyek során a Fidesz elvesztette az irányítást Budapest és más nagyvárosok felett. Mindent megtesz annak érdekében, hogy megfossza Budapestet az anyagi forrásoktól, és megvétózza a város kérelmét arra, hogy kölcsönt vegyen fel az Európai Beruházási Banktól, hogy új, szociális távolságtartásra alkalmas tömegközlekedési eszközöket vásárolhasson. Budapest 2021-ben 290 millió dolláros költségvetéshiánnyal számol. Hasonló körülmények uralkodnak az olyan városokban is, amelyeknek önkormányzata nem a Fidesz ellenőrzése alatt áll. Magyarország ellenzéki pártjai azzal próbálnak bátran kiállni Orbán ellen, hogy közös listát állítanak a 2022-es választásokra. De a sikernek csak korlátozott esélyei vannak, mivel Orbán rövid időn belül megváltoztathatja a szabályokat, ahogy azt korábban már többször is tette. Orbán kényelmesen azt tervezi, hogy új változtatásokat hajt végre a választási törvényen, miközben tombol a világjárvány, Budapesten kijárási tilalom van érvényben, és katonák járőröznek az utcán.