Az Alaptörvény tervezett változtatása szerint a legfőbb ügyésznek nem kell ügyésznek lennie
A jelenlegi helyzet viszont egyszerűen kimaxolása a képmutatásnak. Egy politikai eljárástól várunk egy nem politikai megoldást.
Ma lakosságarányosan Európa legrosszabb helyzetű országai közé tartozunk.
„Tisztességgel és Bátorsággal Magyarországért Szövetség javaslatai a járvány kezelésére.
Szeptember közepén Orbán Viktor kijelentette, hogy »a járvány második hulláma idején elsősorban nem a megbetegedések számára, hanem a halálozásokra kell odafigyelni«. Ha ezt tesszük, akkor világosan látszik, hogy a kormány járványkezelése kudarcot vallott. Ma lakosságarányosan Európa legrosszabb helyzetű országai közé tartozunk. Ma a napi átlagos halálozás negyedére rúg a koronavírus miatti halálozások száma. Ha ez a trend folytatódik, akkor naponta több mint 100-150 ember fogja életét veszteni a koronavírus miatt. Ez nem az a szint többé, amire bárki legyinthet, és a kormány sem intézheti el annyival, hogy a felelősséget »egyéni védekezés« címén egy az egyben a lakosságra hárítja. Mi most egy járványkezelő csomagban kezdeményezzük azokat az intézkedéseket, amelyeket egy felelős kormánynak meg kellene hoznia.
Képviselői csoportunk kezdeményezi:
1. A veszélyeztetett csoportok kiemelt védelmét. A veszélyeztetett korcsoportba tartozók és a krónikus betegségben szenvedők számára biztosítani kell a távmunka lehetőségét, vagy ennek lehetetlensége esetén a rendkívüli fizetett szabadságot. Az önkormányzatok igény esetén biztosítsák a bevásárlást és a gyógyszerek beszerzését az idősek és krónikus betegek számára.
2. A frontvonalban dolgozók rendszeres tesztelését. Az óvodák, iskolák, egészségügyi és szociális intézmények dolgozói számára biztosítani kell a rendszeres tesztelést, és a központi koronavírus oldalon naprakészen elérhetővé kell tenni az intézmények fertőzöttségi adatait. A fertőzöttnek bizonyult munkavállalók kapjanak 100%-os táppénzt.
3. Járványkezelést az oktatásban. Folytassanak kiterjedt tesztelést és kontaktkutatást. Biztosítsák az intézményvezetők döntési jogát a távoktatás elrendelésére, és nyújtsanak nagyobb segítséget az otthoni tanulásban. A veszélyeztetett csoportokba tartozó pedagógusok tarthassák meg óráikat online. A gyermekükkel otthon maradó szülők kapjanak bértámogatást. A középiskolákban, szakképző intézményekben és az egyetemeken rendeljék el az online oktatást.
4. Tömegrendezvények korlátozása. Rendeljék el a sportesemények kötelező zártkapus lebonyolítását.”