Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
A második Orbán-kormány 2010-es megalakulása óta afféle névadási bajnokság zajlik a haladékonyak táborában.
„Akadt közülük, aki már abban az évben kinevezte diktatúrának a megválasztott kabinetet, mások erre a következtetésre csak később, az Alaptörvény megalkotásakor, a médiatörvény körüli hisztéria idején, a 2018-as – délután még ellenzéki győzelmet, estére bukást hozó – parlamenti választás vagy éppen a mostani koronavírus-törvény kapcsán jutottak. Volt, aki is-is.
Találhatunk ennél kreatívabb alakokat is, például Magyar Bálintot, aki maffiakormányról beszélt, vagy Filippov Gábort, aki hibrid rezsimről. E kifejezések nemzetközi karriert futottak be: előbbit Soros, utóbbit a Freedom House emelte be a szókészletébe.
A liberális körökben gyakran hivatkozott szervezet éppen a minap jutott arra a következtetésre, hogy Magyarország most veszítette el teljesen demokratikus jellegét. Miután kifejezetten szakmai, objektív és független társaságról van szó, vagyis dehogy, ők is a hibrid rezsim kategóriát találták ki számunkra, világhírbe hozva ezzel egy szintén szakmai, objektív és független magyar politológus szóalkotását. Az már csupán apróság, és a Nations in Transit nevű jelentést mérceként, szakértői anyagként hivatkozó Orbán-ellenes újságírók és politikusok számára aligha jelent problémát, hogy a hazánkról szóló szakaszt – micsoda meglepetés! – éppen Filippov úr szerezte, egyes-egyedül. Kútforrásként pedig természetesen szinte csak ellenzéki médiumok cikkeit használta a szocialistákhoz kötődő szakember. Politikai pamflet, tudományos mázban.
Ez az összejátszás mint cseppben a tenger mutatja azt a módszert, amivel bizonyos, politikailag és ideológiailag egyaránt motivált körök befolyásolják a közvéleményt. A recept egyszerű: egymást kell idézni, egymásra kell hivatkozni mint valid forrásra a magyar kormány elleni politikai küzdelemben. Filippov úr azt mondja magáról, »én egy független politológus vagyok«, mire a Freedom House, amely nyilván szintén független, felkéri egy kis melóra. Aztán magyar ellenzéki politikusok és sajtóorgánumok később arról beszélnek lépten-nyomon, hogy nem ők mondják, hanem az erre szakosodott szakmai szervezet, hogy a hazai viszonyok elfogadhatatlanok. Ez tehát nem politikai vélemény, hanem szakmai álláspont. Trükkös.”