„Ma Európában minden reggel arra ébredünk: újra százak és százak haltak meg, főleg a déli országokban, de nem csak náluk. Olaszországban 7500 fölé szökött a halottak száma. A spanyolok is alig bírják már koporsóval, miközben szocialista EP-politikusuk, Juan Fernando López Aguilar szintén a magyar demokráciát félti. Százmilliók életét érintik uniószerte a koronavírus terjedését célzó óvintézkedések, és ugyancsak százmilliókét a gazdaság megtorpanása. De az érintettek még örülhetnek, mert ők a kór túlélői.
Az EU fővárosának is otthont adó Belgiumban ötezer, Maxová szülőhazájában, Csehországban 1500 körül alakult tegnapra a koronavírus-fertőzöttek száma. A minap egy prágai képet közöltünk az újságban. Egy férfi gázmaszkban utazik a metrón; a szabályozás szerint mindenkinek el kell takarnia az arcát – ha nincsen szájmaszkja, akkor mással. Budapestre is hozott levelet Strasbourgból a posta. A tagállami intézkedéseknek tiszteletben kell tartaniuk a demokratikus alapelveket – hozza értésünkre az Európa Tanács főtitkára, Marija Pejčinović Burić.