Brüsszel semmibe veszi a magyarok véleményét

Az elmúlt időszak magyar véleménynyilvánításait folyamatosan igyekeznek lesöpörni az asztalról.

A mai gerjesztett, permanens intergenerációs háború okát megérteni és csitítani kellene.
„A címben szereplő különös szókapcsolat az utóbbi idők leggyorsabban, szó szoros értelemben futótűzként terjedő globális szlogenje, egy »beszólás«, amit nem igazán lehet lefordítani, inkább csak körülírva megmagyarázni. A háborúk után minden társdalomban növekszik a születésszám. Ez még az olyan, 1945-ben tradicionálisnak már nem mondható társadalomra is igaz, mint az Amerikai Egyesült Államok népe. Bár Amerika embervesztesége összehasonlíthatatlanul kisebb volt, mint az európai országoké, ez a népesedési reflex ott is hibátlanul működött. Ezt a háború utáni népességrobbanást baby boomnak nevezték el, és az idő múlásával ezt a kimagaslóan nagy létszámú korosztályt egyre inkább boomernek, boomereknek kezdték hívni.
A boomernemzedék, amelynek tagjai nagyjából 1946 és 1964 között születtek, korukat tekintve ma már 55 és 73 év között járnak, ahogy az utánuk következők mondani szokták nekik »már a B oldal forog«, vagyis életük nagyobbik részén már túl vannak. Magyarországon ide tartoznak a Ratkó-korszak gyerekei, köztük én is az 1951-es születésemmel, illetve azok, akik néhány évvel előbb, másrészt a nagy születésszám zuhanásig 1963-ig születtek.
A boomernemzedék a hatvanas, hetvenes évek során élte ifjú korát, abban a két évtizedben, amikor a világ gazdasági és kulturális értelemben is elképesztő erejű mozgásban volt. A mindent megoldó tudományba és a végtelen növekedésbe vetett mámoros örömittas hit soha nem volt olyan mindent elsöprő erejű, mint akkor. A trendeket a végtelenbe húzták, az erőforrások kimerülése, vagy éppen a környezeti terhelés még nem lépett be a globális beszédtérbe, annál inkább a »természet leigázásának« féktelen vágya. Nagyon is belépett viszont a korlátlan szabadság mámora, a hagyományoktól való elszakadás, az »ósdi« erkölcsök elvetése, a »szexuális forradalom«, a populáris kultúra főként a zenében, képzőművészetben és filmben megjelenő új hulláma.”