Shaun Walker, hazánk stabilan megbízható vádlója, egyebekben a Guardian kelet-közép-európai tudósítója hasonlította össze a minap Orbán Viktornak a KÉSZ XII. kongresszusán elhangzott beszédét Ali Hámenei ajatollah, Irán vezetőjének mondataival. A progresszív oldalról remekül tematizálható hülyeségre úgy csapott le a 444 is, mint tyúk a takonyra, így a magyar olvasók is értesülhettek arról, hogy biztosan és stabilan közelít Magyarországra a fundamentalista, kőkeményen keresztényi alapokra helyezett önkényuralom.
Sajnos erről szó sincs, de azért érdemes átbeszélni, hogy ez a végzetesen ateista, defetista progresszió miért retteg mindentől, ami éppen csak megcsillant valamit a tradicionális hitből.
Elsősorban persze azért, mert a mélység zsigerileg irtózik a magasságtól és kifelé tagadja azt, amitől a négy fal között összecsinálja magát. Ezért látjuk azt, hogy az iszlám valódi arcát – ami egyébként teljesen más, mint amilyennek azt az (még egyáltalán létező?) alt-right szeretné bemutatni, de ezt a kört már párszor lefutottuk – nem veszik észre, nem akarják észrevenni; inkább tudomást sem vesznek benső mivoltáról, lefarigcsálják az éleit, pont úgy, ahogy azt elődeik megtették a zsinat és még inkább a „felvilágosodás” előtti kereszténységgel.
Az iszlám keményebb dió, de amíg lehet hazudni, semmi probléma. Addig szegény, mentálisan kétségbeejtő állapotban leledző
Sinéad O’Connort is be lehet küldeni bárhova egy szivárványszínekkel díszített hidzsábban,
hadd borzadjon el mindenki, eleve már csak attól a ténytől, hogy ezeknek tényleg semmi sem szent és egy beteg embert is bármikor az oroszlánok elé vetnek.
Aktuálpolitikailag persze nehezebb kétfedelű játékot játszani, mert itt van mondjuk nyilvánvalóan erős Irán – ha már a bevezetőben párhuzamként kerültek elő –, ráadásul nem úgy erősek, mint a szaúdiak, akik az amerikaik kihátrálását követően még 3 percig lennének pozícióban, amíg a saját népük vágná el az uralkodóház tagjainak nyakát. Irán még külpolitikailag is nyeregben van. Hiába számított az Arab-félsziget szaúdi játszótérnek, a jemeni polgárháborúban nem állnak túl jól a szunniták, Szíriában pedig Aszad jelenti a jövőt, dacára a törökökkel kötött szaúdi véd- és dacszövetségnek, illetve az általuk támogatott, pokoli dzsihádistáknak. És azokban a régi időkben, amikor az USA boldogan adott el fegyvert bin Ladennek és Szaddamnak, még akkor sem sikerült Iránt megtörni, pedig az iraki-iráni háborúban nem kevés nyugati tőkét helyeztek az iraki félbe. Akkor még nem lett volna gond, ha Huszeinnek van tömegpusztító fegyvere, de akkor sem volt.