Az európai egység vége felé haladunk

2019. július 16. 09:38

Úgy tűnik, nem azért halott a liberalizmus, mert a választóknak nincs rá igényük, hanem azért, mert a hívei megtagadták azt.

2019. július 16. 09:38
Surján László
Magyar Nemzet

„Az alelnökök megválasztását elhalasztották. Hasonló botrány volt a foglalkoztatás és szociális ügyek bizottságánál is, ahol leszavazták az Európai Konzervatívok és Reformisták (ECR) frakciójához tartozó volt lengyel miniszterelnököt, Beata Szydlót. Ebben a testületben az összes vezető megválasztását elhalasztották. Leszavazták a Nemzeti Tömörülés képviselőjét, Gilles Lebretont is, akit a jogi ügyek bizottság elnöki tisztségére jelöltek. A pozíciót végül Lucy Nethsingha brit liberális képviselő vitte el.

Tudjuk, a Fidesz jelöltjei ellen is tusakodtak, az öt alelnökjelölt közül kettőt mégis megválasztottak, a három másik esetben pedig elhalasztották a szavazást.

Az egész történet az Európai Parlament szégyene. A halasztások révén a parlament vezetésének most van ideje helyrehozni a hibát. Volt már erre példa, amikor egy közismerten katolikus jelöltet nem akartak megválasztani a női bizottság elnökének, de a lázongó baloldalt akkor sikerült észhez téríteni. Persze még Joseph Daul volt a néppárti frakció elnöke, aki nagyon harcosan lépett fel a néppárti jelölt, a szlovák Anna Záborská érdekében. Hogy Manfred Weber mit tud, az most kiderül, de nagy reményeim nincsenek.

Az Európai Parlament tehát letért a demokrácia útjáról és a véleménydiktatúrának nyitott teret. Érdemes a történeteket a liberalizmus oldaláról is vizsgálni. Úgy tűnik, nem azért halott a liberalizmus, mert a választóknak, ahogy Putyin véli, nincs rá igényük, hanem azért, mert a hívei megtagadták. Ha liberális lennék, tisztelném a másik ember véleményét és tolerálnám az enyémtől eltérő eszméket. Az Európai Parlamentben a magukat liberálisnak hirdetők a szocialistákkal és a zöldekkel karöltve nem fogadják el, hogy valakinek más a véleménye, mint nekik. Ez a liberalizmus valódi halála.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 41 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
sztd
2019. július 17. 13:16
Az európai baloldalról 1999 óta, az Ausztria elleni diplomáciai bojkott óta lehet tudni, hogy nem demokrata abban az értelemben, hogy a nép döntését nem tartja tiszteletben. Az európai jobboldalról 2011 óta, amióta kiakadtak az első népszavazási kísérleten a megszorítások ügyében, tudjuk, hogy nem demokrata. Ezek után mit várunk tőlük? Demokráciát? Feltűnt valakinek, hogy nyugati szemmel egészen jó volt a demokrácia és a sajtószabadság helyzete, amíg a jobboldalnak volt két hetilapja, egy napilapja, erre építve elcsalták a választásokat, majd a tiltakozó tömeg ellen gumilövedékekkel léptek fel? Mióta az ezt végrehajtó erőket választásokon leszavazták, azóta romlik a sajtószabadság és a demokrácia állapota nyugati szemmel. Ez most nem minősítés, hanem csak a tények! Mit várunk?
Agnieszka
2019. július 16. 19:59
Lehet, h. nehezebb lesz. Figyeltem VDL arcát, Deutschot hallgatva. Kimondottan megvetve undorodó volt, amennyire csak külön feltűnés nélkül lehetett. Azért látható volt. Úgy látszik, h.nem izgatja, h. itthon a Fidesz zsinórban szokott kétharmaddal választást nyerni. Persze, semmi sem tart örökké, de azért mégis, jelenleg ez van. Meglátjuk, semmi jót nem várok az új felállástól, a régi rend, szokások borultak. A gátlástalan hazudozásra, nyomulásra nehéz jó választ adni. Mi lenne, ha az élet a parlamentben nemzetközileg mozgósított civil és álcivil szervezetek nyomásgyakorlása szerint folyna ezentúl?
Vádakat terelő Juhász 2.0
2019. július 16. 19:18
Emmeg ki a..... :D
Pelso j.
2019. július 16. 19:15
Nézd meg az EP-ben a felállást. Aztán fanyalogj, meg ajvékolj.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!