„A kormány nem írta alá december elsejéig azt a megállapodást New York állammal, amely biztosítaná a CEU tovább működését Magyarországon. Korábban, 2017-ben a felsőoktatási törvény módosításával (Lex CEU) bizonytalan jogi státuszba kényszerítette az egyetemet, és azt a feltételt szabta a CEU-nak, hogy nyisson egy amerikai kampuszt, és írjanak alá egy nemzetközi, ebben az esetben Magyarország és New York állam közötti megegyezést.
A CEU ezeket a feltételeket teljesítette, a magyar állam azonban így sem volt hajlandó aláírni a megállapodást. Még arra sem méltatták a CEU vezetőségét, illetve több száz magyar diákját és dolgozóját, hogy ezt megindokolják.
Amikor megkérdezték Gulyás Gergely kancelláriaminisztert, aláírja-e a kormány december 1-ig a megegyezést, cinikusan csak annyit mondott: »nem látok New York-i látogatást Szijjártó Péter programjában az elkövetkező három napban«. A december elsejei határidőt a CEU szabta, hiszen hónapok óta várták, hogy a kormány teljesítse a saját maga által szabott feltételt, és állapodjon meg hivatalosan az egyetemmel és New York állammal.
Politikatudomány szakos, CEU-s doktori hallgatóként én is azok közé tartozom, akik tegnap szembesültek azzal: vége, nincs tovább. A tanulmányaimat folytathatom ugyan, de fogalmam sincs, mi lesz azzal a szellemi közösséggel, azzal a 27 éve felépített intézménnyel, amely sokunknak rengeteg lehetőséget jelentett.”