„A fentiekre tekintettel, noha természetesen tiltakoznunk kell az ÁSZ eljárása ellen, a Jobbik tüntetésén szerintem nem kell részt vennünk, az pedig nyilvánvaló aránytévesztésnek tűnik, amikor az LMP egyik politikusa a Jobbik pénzbeli támogatására hívja fel a szimpatizánsait.
Más kérdés, hogy szabad-e részt vennünk a Jobbik tüntetésén. Minden bizonnyal van a részvételnek elfogadható módja (pl. részt vehetünk olyan transzparensekkel, amelyek nyilvánvalóvá teszik nem csak az ÁSZ eljárásához, hanem a Jobbikhoz való viszonyunkat is), de arra a köztes kérdésre, hogy az ellenzéki pártok helyesen teszik-e, ha részt vesznek, az a válasz, hogy helyesebben teszik, ha – ahogy Révész Sándor is írta – máshogyan, máskor és máshol fejezik ki az ÁSZ pártállami működésmódjával, illetve általában a pártállami uralommal szembeni ellenérzéseiket.
Utóbbira, sajnos, a Jobbik tüntetése előtt is volt, és utána is lesz még bőven alkalmunk. Azt se gondoljunk viszont, hogy a küzdelem az ellen, amit a Jobbik képvisel, kizárólag vagy akár csak elsősorban olyan – jórészt szimbolikus – alkalmi döntéseken múlik majd, mint amilyen ez is. Attól még nem válik senki bűnrészessé a szélsőjobboldal kirekesztő politikájában, hogy egyszer megtapsolja egy jobbikos politikus beszédét egy olyan ügyben, amelyben a Jobbiknak igaza van. Attól viszont igen, ha azokban az ügyekben – például a cigány magyarok rettenetes károkat okozó iskolai elkülönítésének az ügyében – tesz engedményeket a Jobbik szellemiségének, akár kormányon, akár ellenzékben, amelyekben a Jobbik álláspontja egyszerre elfogadhatatlan és népszerű.”