„Most szintén napirenden szerepel jó néhány olyan eljárás, amely hosszabb idő alatt sem tudott nyugvópontra jutni. Számosan kifogásolják például azt, hogy az úgynevezett sukorói ügyben, az ismert telekcsere kapcsán legutóbb a Kúria csupán két személyt ítélt el. Vannak, akik a büntetést keveslik, az érdeklődők harmadik csoportja pedig felháborítónak találja magát az elítélés tényét is.
A kérdés ott lóg a levegőben: vajon az bűnhődött-e, akinek kellett volna? Másrészt ki mondhatja meg teljes pontossággal, hogy végső soron kit terhelhet a felelősség? Mindenesetre úgy tudni, a Kúria a héten befejezi a nemrég kihirdetett sukorói elmarasztaló ítélet írásba foglalását, azután ezt már bárki olvasgathatja, aki hozzájut az egyébként nyilván korszakos jelentőségű dokumentumhoz. Más kérdés, hogy a verdiktet valószínűleg nem vihetjük magunkkal a nyári szabadságra, mint egy jó krimit.
A jövő héten elkezdődik az augusztus végéig tartó ítélkezési szünet, ám ez nem jelenti azt, hogy az igazságszolgáltatásnak ne lennének teendői. A Szegedi Törvényszéken például ki kell jelölni azt a bírói tanácsot, amelyik Ahmed H. ügyét, a 2015-ös röszkei affér esetét tárgyalja. Az mindenki előtt ismeretes, hogy a szír állampolgárságú férfit Szegeden első fokon terrorcselekmény és tiltott határátlépés miatt egyszer már elítélték, mégpedig tíz év szabadságvesztésre, a Szegedi Ítélőtábla azonban nemrégiben új eljárást rendelt el az ügyben.”