„Az OLAF főigazgatója levélben ismerte el számomra, hogy a 4-es metró kapcsán a kormány által nyilvánosságra hozott ún. OLAF-jelentés semmilyen következtetést, illetve ajánlást nem tartalmaz. Ha az OLAF-nak esetleg lennének is következtetései vagy ajánlásai, azok olyan dokumentumokban szerepelnek, amelyek a nyilvánosság elől zártak. Ennélfogva a kormány mindazon állítása hamis és hazug, amely az immár nyilvános (és a fentiek fényében érthetően hiányos) OLAF-jelentésre hivatkozva akarja a felelősséget egyoldalúan leosztani. Magyarán megmondva egyesek titkos kottákból hamisan dalolnak.
Kétségtelen például, hogy a nyilvánosságot kapott OLAF jelentés a »megkérdezettek« sorában említi Medgyessy Pétert, de ugyanígy megkérdezték az Orbán-kormányt, illetve a Tarlós István által vezetett fővárosi önkormányzatot is. Ha ez alapján a volt miniszterelnök bármivel is gyanúsítható, akkor Orbán és Tarlós ugyanúgy.
Számomra azonban az sem kevésbé kétséges, hogy a 4-es metró esetében komoly méretű szabálytalanságok, visszaélések történhettek. Ha ezek bűncselekményeket is magukban foglaltak, akkor kívánom, hogy az összes tettes zárt sorban húzzon a börtönbe! Mindazonáltal a lehetséges elkövetők többnyire azok körében keresendőek, akik szadeszos, fideszes vagy emeszpés »útleveleket« lobogtatva kufárkodtak a vonatkozó szerződések környékén. Jellemző, hogy a szóba jöhető figurák és cégek közül sokan ma is a kormányzati, fővárosi megrendelések (köztük a vizes világbajnokság) intézői vagy kedvezményezettjei. Innentől kezdve világosabbá válik, hogy Polt Péter ügyészsége miért is zárt le bűncslekmény hiányában egy sor olyan vizsgálatot, amelyeket az OLAF most mégis problémásnak lát.