Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
Reménykedem, hogy még sokáig békén hagyjuk politikusainkat, nem vájkálunk a magánéletükben, és ezáltal – legalább egyvalamiben! – a Nyugat előtt járhatunk.
„Emlékezhetünk, hasonló esemény Magyarországon is történt a közelmúltban: Tóbiás József akkori MSZP-elnök feleségének, Rába Tímeának a szintén évtizedekkel korábbi meztelen képeit közölte a Századvég-elnökhelyettes és stratégiai igazgató G. Fodor Gábor vezette 888.hu heccportál. A már törölt cikkben az azóta már megbukott pártelnök kislányáról is borzasztókat írtak. Más kérdés, hogy G. Fodornak nem érte meg: az ELTE etikai vizsgálatot indított ellene. Válaszul elhagyta az egyetemet, így tudományos pályája a 888.hu miatt tört ketté.
A kormányközeli bulvármédia-birodalom (888.hu, Lokál, Ripost) kimondatlan célja, hogy a nyugati mintát honosítsa meg nálunk is, azaz lehessen beszélni a politikusok (főleg az ellenzékiek) magánéletéről: kivel csalják az asszonyt, hová járnak vásárolni, és készültek-e meztelen fotók a feleségéről – húsz évvel ezelőtt. Vannak rá jelek, hogy ez az új birodalom jól érzett rá erre a vonalra, hiszen a kormányfő gyermekeiről vagy Kocsis Máté magánszférájáról is sokat cikkeznek, és ezeket sokan olvassák is. Én viszont reménykedem, hogy még sokáig békén hagyjuk politikusainkat, nem vájkálunk a magánéletükben, és ezáltal – legalább egyvalamiben! – a Nyugat előtt járhatunk.”