Folyamatos támadás alatt a szuverenitásunk – interjú Tuzson Bence igazságügyi miniszterrel
Mi várható a soros elnökségtől az igazságügy területén? Mit gondol az uniós vitákról? Mit tehetünk Európa és hazánk versenyképességéért?
Csinálni valamit, létrehozni valamit, az jó dolog, élvezem. Ütnek érte, de ez kevesebb, mint az az élmény, hogy létrehozunk dolgokat. Interjú.
„Miért ragaszkodik ennyire a HÖK-elnökséghez?
Egyrészt úgy érzem, nem én akartam ezt a dolgot. A törvény módosult, aztán engem megválasztottak, de pár héttel ezelőttig fel sem merült, hogy ezzel probléma van (a jogi részletekről lásd keretes írásunkat jobboldalon). A dékán urak is szeptember óta tudtak róla. Azért fontos ez a poszt, mert semmiképpen nem akarom így itt hagyni az egyetemet, és úgy érzem, hogy igazunk van.
De ha a konkrét ügytől eltávolodunk, továbbra is adott a kérdés. Miért HÖK-elnök 12 éve?
Nyálasan hangzik, de erre a kérdésre a fiatalabb IT-vezérek motivációit tudom segítségül hívni. Csinálni valamit, létrehozni valamit, az jó dolog, élvezem. Ütnek érte, de ez kevesebb, mint az az élmény, hogy létrehozunk dolgokat. (…)
De akkor azt mondja, hogy ez az egész egy transzparens történet, és az ön zsebébe mindebből semmi nem megy?
Így van. Amit a gazdaságtudományi karokon tanítanak, hogy holdingszervezet, átláthatóság, azt mi ebben a formában megcsináltuk. Szerintem ezek az intézmények nem nagyon értelmezhetőek hallgatói önkormányzatok nélkül. Ilyen szervezeti keretben működünk, nehéz elképzelni, hogy az államháztartási törvény alapján működtessük a JATE Klubot, ami 45 éve hallgatói vezetés alatt van. Szoktak azzal támadni, hogy nem adtak számlát a JATE Klubban, meg ilyenek, de nem tudok egész nap ott állni a pult mögött.”