Csűrték-csavarták a felmérést, hogy leégessék Magyarországot, de csak Romániát sikerült
A szomszédos ország még így sem jutott be a „bezzegek” közé.
Pillanatnyilag két magyarázat szolgál Marosvásárhely újbóli elestére: már megint nem voltunk elegen, no és a választási csalás.
„Pillanatnyilag két magyarázat szolgál Marosvásárhely újbóli elestére: már megint nem voltunk elegen, no és a választási csalás.
Soós Zoltán, akinek abból kiindulva is hatalmas fölénnyel kellett volna győzedelmeskednie Dorin Florea jelenlegi polgármester és a románságot megosztó többi ellenfele felett, hogy ő volt a város összmagyarságának ezúttal pártok fölött álló jelöltje, ezerötszáz szavazattal veszítette el a választást. A magyar jelölt ugyan Floreáék párhuzamos szavazatszámlálási eredményeinek ismeretében elismerte vereségét, tegnap a Transindex.ro hírportál arról tudósított, hogy mivel alapos a gyanú a választási csalásra, gyűjti a bizonyítékokat, és bűnvádi feljelentést készül tenni a magyar jelölt kampánystábja. Erre viszont ugye csak azt a közhelyet érdemes elsütni, hogy a remény hal meg utoljára…
Mert igen, a tények már szombaton magukért beszéltek. Soós Zoltán már akkor arra figyelmeztette a választókat, hogy Marosvásárhelyen csalásra készülnek. Közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy »Romániában egyedül Maros megyében hatvanezer szavazólappal kevesebb érkezett a szavazókörzetekbe, mint amennyit a törvény előír. A hiányzó szavazólapok jelentős része a marosvásárhelyi körzetekbe nem érkezett meg. A csendőrség ezeket a körzeteket lezárta, a helyi bizottságok tagjai nem hagyhatják el a helyszíneket«. Fennállt a gyanú, hogy a hiányzó szavazólapokat csalásra akarják felhasználni. »Annyian kell lennünk, amennyit nem tudnak elcsalni!« – üzente kétségbeesetten a jelölt.
A jelek szerint legalább ezerötszáz magyar nem hallgatott rá. Csíkszeredában harminc székely védte a zászlót.
Tűzzel, vassal kergetném most az első számmisztikust, aki képes lenne összefüggést teremteni a két szám és a román rendfenntartó erők hatékonysága között.”