„A cyborg intelligencia az intelligenciaparadigma most kialakuló fajtája. Célja a gépi és a biológiai intelligencia idegi interfészekkel történő integrálása, a biológiai érzékelő- és a gépi számítási képességek összekombinálása, élőlények adottságainak növelése gépi intelligenciával.
Cyborg patkányokkal teszteltük, hogyan képesek problémákat, esetünkben a labirintusfeladatot megoldani. Összehasonlítottuk a számítógép, közönséges és komputer által támogatott patkányok (cyborg patkányok) teljesítményét.
14 különféle labirintusban kellett megtalálniuk a mindegyikben egyforma bejáratot és kijáratot. A teljesítményt lépésről lépésre mértük, a kivitelezésre fordított időt és más paramétereket, például a menekülési stratégiát is figyeltük. Az egy hétig gyakorló hat patkánnyal, az algoritmussal, valamint a patkányok cyborg változatával végzett kísérletekben az utóbbiak oldották meg legjobban a problémát.
A fejük felett vezeték nélküli, az aggyal összeköttetésben álló mikrostimulátort viselő cyborg patkányok több területen, például keresési és mentési műveleteknél is remekül alkalmazhatók.”
Hszi Csin-ping először maradt távol egy BRICS-csúcstalálkozótól – ráadásul épp akkor, amikor India látványosan rivaldafénybe került Brazíliában. A kínai elnök távolmaradása nemcsak Peking belső válságaira, hanem a BRICS eróziójára is utalhat, miközben Lula és Modi gesztusai új geopolitikai egyensúly kezdeteit jelezhetik – akár Washington örömére.
A visszaélések között verések, brutális letartóztatások, a jogi képviselet megtagadása, elszigetelt fogva tartás, sőt fogyatékossággal élő emberek mozgósítása is szerepelnek.