A Sulyok Tamás elmozdítása körüli folyamat immáron a demokráciához viszonyulás próbakövévé vált

Sulyok Tamást pontosan olyan jogszabályi keretek között, pontosan olyan jogi és társadalmi legitimitással választották meg, mint az összes többi elődjét.

Ha ezek után valaki még egyszer azt mondja nekem, hogy én a gyermekéhezéssel kapcsolatban provokálom a kormányt, azt esküszöm összezárom egy hétre Hegedűs Zsuzsával.
„Azt mondja Orbán Viktor egyik kedvenc tanácsadója, Hegedűs Zsuzsa, hogy »az Orbán-kormány … felszámolta a rendszerszintű gyermekéhezést és nyomort… Egyéni esetek természetesen lehetnek,… de az nem a rendszer rossz vagy hiányos felépítéséből fakad. Sokkal inkább emberi mulasztásból, szülői felelőtlenségből.«
Foglaljuk tehát össze: 1. gyermekéhezés nincs, 2. ahol mégis van, ott a szülő a hibás.
Ez a zseni egyébként az a Hegedűs Zsuzsa, aki havi 1 millió forintért egy állami Audiból adott tanácsot Orbánnak a szegénységről, aki 300 millióért hozatott Spanyolországból(!) magyar családoknak napos csibéket, amelyeknek a 99%-a másnap elpusztult, aki barátján, Pintér Sándoron keresztül osztogatott disznókat, akinek (ill. alapítványának) legnagyobb támogatója a CBA, a Szerencsejáték Zrt és az MVM Csoport, és aki nem annyira tudott elszámolni az alapítványa bevételeivel és kiadásaival.
Ha ezek után valaki még egyszer azt mondja nekem, hogy én a gyermekéhezéssel kapcsolatban provokálom a kormányt, azt esküszöm összezárom egy hétre Hegedűs Zsuzsával.”